Pirmdiena,
2020.gada
6.jūlijs
Valstī
107149

Budžeta komisija atbalsta akcīzes samazināšanu stiprajam alkoholam


Apskatīt komentārus (0)


09.07.2019

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ceturtdien, 27.jūnijā, atbalstīja akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem no šī gada 1.augusta. To paredz galīgajam lasījumam virzītie grozījumi akcīzes nodokļa likumā. Saeimas deputāti par šo jautājumu balsos 8.jūlijā. 

 

 

ZIŅU DIENESTS

 


Akcīzes nodokli plānots samazināt par 15 procentiem, un likmi paredzēts noteikt 1564 eiro apmērā par 100 litriem absolūtā spirta. Patlaban likme ir 1840 eiro, bet no nākamā gada 1.marta par 100 litriem absolūtā spirta to plānots palielināt līdz 2025 eiro, informē Saeimas Preses dienests.

 

 

Par grozījumu virzību Saeimā atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars iepriekš atzīmēja, ka “šis pasākums plānots tikai kā īstermiņa risinājums, reaģējot uz Igaunijas lēmumu no 1.jūlija par 25 procentiem samazināt akcīzes nodokļa likmi daļai alkohola – alum, sidram un stiprajiem dzērieniem. Šo soli speram tikai tāpēc, lai, paredzot būtisku ieņēmumu kritumu, stabilizētu un aizsargātu mūsu ekonomiku, valsts budžetu, komersantus”.

 

 

Šodien deputāti atbalstīja priekšlikumu, kas noteic, ka samazinātā likme piemērojama līdz nākamā gada 29.februārim.   

 

 

Akcīzes nodokļa likuma grozījumi rosināti, jo izmaiņas kaimiņvalsts alkohola tirgū negatīvi ietekmēs Latvijas komersantu uzņēmējdarbību un alkoholisko dzērienu apriti, īpaši Igaunijas pierobežā, teikts likumprojekta anotācijā. Finanšu ministrija prognozē, ka šāda situācija negatīvi ietekmēs valsts budžetu 92 miljonu eiro apmērā, un, lai saglabātu konkurētspēju un iekšējo tirgu, likmi stiprajam alkoholam piedāvāts samazināt vismaz par 15 procentiem. Tādējādi negatīvo fiskālo ietekmi plānots samazināt līdz 32 miljoniem eiro.

 

 

Visā šai padarīšanā ir viens dīvains moments – kā skaidroja M. Bondars, tad, piemēram, alum akcīzes nodokli šajā situācijā nesamazinās, jo “tā būtība ir tāda, ka Latvijā politikas veidotāji vēlas redzēt sabiedrību, kur mazāk lieto alkoholu kopumā, ieskaitot alu.” 

 

 

Un vēl. Kā pausts valsts sabiedriskajā medijā lsm.lv, “tad vairāk nekā puse Igaunijas iedzīvotāju, kas pēdējā gada laikā apmeklējuši Latviju, ieradušies, lai iegādātos alkoholiskos dzērienus. Taču līdz ar to pērk arī degvielu, pārtiku, cigaretes, pat būvmateriālus. Kopumā igauņi pēdējā gada laikā Latvijā atstājuši aptuveni 273 miljonus eiro.”

 

 

Līdz ar to būtu tikai loģiski, ja mēs- mūsu dižā valdība un ārkārtīgi gudrā Saeimas koalīcija ar jaunajiem komunistiem un vienotajiem kotlešēdājiem par 15 procentiem steigtu samazināt nodokļus gan cigaretēm, gan degvielai, pārtikai un cigaretēm. Igaunija beidzot bankrotētu un mums vairs nebūtu jāuzklausa dažu cilvēku derdzīgās piezīmes par to, cik labi dzīvo šajā ziemeļvalstī.

 

 

Pluss šādai vispārējai nodokļu samazināšanai varētu būt arī tas, ka Latvijā pašā stipri samazinātos trūcīgo ļaužu skaits, kuri šobrīd nespēj savām ģimenēm nodrošināt pilnvērtīgu ēdienkarti. Taču savas tautas pabarošana un dažkārt arī padzirdīšana šai valdībai nav aktuāla, pauž visādi kariņu ar igauņiem noliedzēji.

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt