Pirmdiena,
2020.gada
25.maijs
Sports
105704

Līderis ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā


Apskatīt komentārus (0)


05.04.2019

Edgars Gauračs - gan Jūrmalas "Spartaks" rezultatīvākais futbolists, gan vienlaikus arī kluba ģenerāldirektors. 

 

 

Eduards Petrovs

FK Spartaks Jūrmala

 

 

Publicitātes foto 

 


Sestdien 30. martā “Optibet Virslīgas” 3. kārtas izbraukuma spēlē Jūrmalas “Spartaks” uzvarēja FK “Liepāja” ar minimālu rezultātu 1:0. Vienīgos vārtus šajā mačā guva Edgars Gauračs, kuram nākot uz maiņu 69. minūtē, vajadzēja vien četras minūtes, lai raidītu bumbu pretinieka vārtos un izšķirtu spēles likteni. Tas nebūtu tik pārsteidzoši, ja šobrīd Edgars Gauračs būtu ne tikai Jūrmalas “Spartaka” rezultatīvākais futbolists, bet vienlaikus arī kluba ģenerāldirektors. Ielūkojoties Eiropas futbola kartē, Jūs neatradīsiet nevienu līdzīgu piemēru, kur valsts augstākajā futbola divīzijā laukumā nāk un gūst vārtus spēlējošais kluba direktors.

 

 

Neliels ieskats Edgara Gaurača dosjē: futbolists ir dzimis 1988. gada 10. martā Rēzeknē, kur arī bija veicis savus pirmos soļus futbolā. 2006. gadā 18. gadu vecumā debitēja Virslīgā Rēzeknes “Dižvanagi” sastāvā, tajā pašā gada vasarā, būdams viens no talantīgākajiem Latvijas futbolistiem, Edgars aizbrauca uz Itāliju, kur pavadīja trīs gadus pārstāvot “ Ascoli Calcio” un “AC Rodengo Saiano” klubus. 2009. gadā atgriezās Latvijā un kopā ar FK “Ventspils” piedalījās UEFA Eiropas Līgas grupu turnīrā. Latvijas nacionālas izlases kreklā ir aizvadījis 22. spēles un guva 5. vārtus.  No 2014. gada pārstāv Jūrmalas “Spartaka” krāsas un kopā ar klubu kļuva par divkārtējo Latvijas čempionu 2016. un 2017. gada sezonās. 2017. gada vasarā Edgars Gauračs kļuva par “Spartaka” ģenerāldirektoru, turpinot arī savu futbolista karjeru. Šī gada 10. martā nākot uz maiņu spēlē pret FK “Ventspils” savā 31. dzimšanas dienā Edgars Gauračs aizvadīja 100. spēli Virslīgā atzīmējoties ar gūtiem vārtiem.

 

 

Kur slēpjas šī cilvēka fenomenālais noslēpums, un kā tas īsti ir būt līderim ne tikai laukumā, bet arī darbā “Jūrmalas Vārds” redakcijai stāsta pats Edgars Gauračs:

- Pirmkārt, apsveicam ar sasniegto 100 spēļu robežu Virslīga un protams, ar pirmo “Spartaka” uzvaru šosezon. Kādas ir sajūtas pēc spēles un šīs sezonas sākuma?

 

 

- Simts spēļu atzīme man ir liels sasniegums. Esmu priecīgs, ka sanāca sasniegt tik augstu mērķi. Par spēli pret „Liepāju” ņemot vērā, ka čempionāta starts mums nedevās viegli, tad šajā spēlē mums obligāti vajadzēja ņemt trīs punktus. Bija ļoti saspringta izbraukuma spēle, bet mums izdevās. Protams, ka emocijas ir pozitīvas. Runājot par sezonas sākumu, tad bija grūtības ar sastāva komplektāciju, vairāki spēlētāji guva traumas, tāpēc, sākām ne tā kā bija plānots, bet maziem soļiem ejam uz priekšu.

 

 

- Šobrīd esi viens to Virslīgas bombardieriem.  Cik vārtus plāno iesist šosezon?

 

 

- Pirmkārt, gribu pateikties saviem komandas biedriem, kuri pilda milzīgu darba apjomu, līdz ar to palīdzot gūt man vārtus. Mērķa kļūt par bombardieru man nav, ja iesitīšu desmit vārtus, tas jau būs brīnišķīgs sasniegums.

 

 

- Jūrmalas „Spartaka” kreklā esi aizvadījis 76. spēles. Apaļš simts nav tālu, vai šogad mums ir iespēja sagaidīt jubileju pilsētas futbolā?  

 

 

- Domāju, ka mums visiem ir izredzes sagaidīt manu jubilejas atzīmi „Spartaka” rindās. Ceru, ka šogad tas būs reāli izdarāms. 

 

 

- Cik tas ir grūti? Trenēties, labi spēlēt un vienlaikus vadīt profesionālo futbola klubu. Raksturo savu darba dienu?

 

 

- Protams, ka tas nav viegli apvienot amatus. Ļoti daudz saistību, bet kā futbola laukumā, tā arī ārpus tā cenšos maksimāli sevi parādīt. Darba diena sākas 9. no rīta, kad atbraucu uz ofisu. Sākam darbu, sastādot dienas plānus. Tad es braucu uz treniņu, kur paralēli veicu pārrunas ar futbolistiem. Pārģērbos, eju ārā laukumā un tur es jau aizmirstu par visiem darbiem. Tiklīdz uzvelku Jūrmalas „Spartaka” formu, pilnībā koncentrējos futbolam. Pēc treniņa vienmēr braucam ar komandu pusdienās, un tikai pēc tam atgriežos ofisā, kur mēs pavadām pamata darba apjomu. Vakarā atgriežos mājās pie ģimenes un bērniem. Un tā katru dienu bez brīvdienām. 

 

 

- Esam secinājuši, ka šobrīd Eiropā augstākajās futbola līgas esi vienīgais spēlējošais kluba ģenerāldirektors. Kā īsti sanāca, ka Tu būdams futbolists kļuvi par kluba vadītāju?

 

 

- Tas tiešām ir diezgan netipiski futbolam. Īstenība man ļoti nepatīk, kad mediji vai komentētāji spēles laikā visu laiku to uzsver. Virslīga tomēr ir profesionālā līga, bet sanāk, ka es spēlēju un paralēli strādāju. Sanāca tā, ka 2017. gada mani uzaicināja uz valdes sēdi un piedāvāja ģenerāldirektora amatu. Uzskatīju, ka tā ir mana iespēja sasniegt jaunu virsotni. Man šāds amats, tas ir liels gods un lieliska attīstības perspektīva. Redzēsim, kā ies tālāk.

 

 

- Kādi šogad mērķi ir Jūrmalas „Spartakam”? 

 

 

- Mērķis numur viens, es uzskatu, mums ir jāpalīdz apmācīt jaunos spēlētājus, dodot viņiem iespēju spēlēt un pierādīt sevi „Spartakā”, lai pēc tam viņi varētu spert nopietnus soļus uz priekšu. Bet otrs mērķis, protams, ir rezultāts. Mūsu minimums šogad ir tikt Eirokausos un atkal atvest uz Jūrmalu Eiropas augstās klases komandas. 

***

 

 

Nākamo spēli „Optibet Virslīgā” Jūrmalas „Spartaks” aizvadīs 9. aprīlī plkst. 17:00 Kauguru vidusskolas laukumā pret FK „Jelgava”. Pēc 3. spēļu kārtam „Spartaks” ar 3 punktiem ieņem 6. vietu turnīra tabulā.

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt