,
2020

Kā sūdzēties ja tiek aizskartas patērētāju tiesības


Apskatīt komentārus (0)


25.10.2010

Silvija Vīksniņa,
žurnāliste, Patērētāju atbalsta centra valdes priekšsēdētāja (NVO)


Gandrīz ikkatram ir gadījies neveiksmīgi iepirkties, iegādājoties brāķi. Kā pareizi rīkoties, lai situāciju vērstu par labu?

Vispirms būtu jāvēršas pie pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja ar pretenziju. Ja vienošanos nav iespējams panākt, ieteicams pretenziju noformulēt rakstveidā, sastādot tā dēvēto prasījuma pieteikumu. To var noformēt brīvā formā vai aizpildīt pieteikuma veidlapu, norādot pārdevēja/pakalpojuma sniedzēja nosaukumu, savu vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju, preces iegādes laiku, daudzumu, identifikācijas pazīmes un tā trūkumus, izvirzīto prasību (piemēram, preces remonts), informāciju, vai prasības atteikuma gadījumā vēlies pieteikt ekspertīzi patstāvīgi, pieteikuma sastādīšanas laiku, dokuments jāparaksta. Jāpievieno darījumu apliecinoša dokumenta kopija (piemēram, kases čeka, kvīts vai līguma kopija). Pieteikumu var iesniegt tirgotājam personiski vai nosūtīt pa pastu.

Pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs novērtē preces vai pakalpojuma trūkumus un 10 dienu laikā no tā saņemšanas dienas informē tevi par gatavību izpildīt izvirzīto prasību. Atteikuma gadījumā tam jānorāda pamatojums. Tev ir iespēja vienoties ar pārdevēju arī par alternatīvas prasības izpildi.

Kā rīkoties, ja mana prasība ir noraidīta?
Pēc atteikuma saņemšanas tev ir tiesības pašam pieteikt preces vai pakalpojuma ekspertīzi. Ekspertīzes izmaksas sedz tās pieteicējs. Ja ekspertīzē noskaidrojas, ka preces vai pakalpojuma trūkumi radušies pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja vainas dēļ, tad tam 7 dienu laikā ir pienākums atlīdzināt tev izdevumus par ekspertīzi un ne vēlāk kā 7 darba dienu laikā no ekspertīzes slēdziena saņemšanas izpildīt prasījuma pieteikumā izvirzīto likumīgo prasību.

Ja pārdevējs neievēro savus pienākumus, tev ir tiesības vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHALĪDZĪGI RAKSTI
VĒL ŠAJĀ SADAĻĀ LASIET
Nodaļas fotogalerijas

 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt