Trešdiena,
2020.gada
12.augusts
Komentāri
105844

Šausmu brīdis Latvijas Saeimā


Apskatīt komentārus (0)


12.04.2019

Strīķei pazudis viņas Jurašs, un tāpēc grib zināt, kurš viņu nozaga

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Foto: Ernests Dinka, Saeima

 

 

Pagājušā nedēļa kārtējo reizi apliecināja, ka pilnmēness nespēj ietekmēt Latvijas tautas prātus - ja cilvēks ir ar prāta un uzvedības dīvainībām, tad tās viņam ir gan pie pilna, gan tukša mēness. Kaut vai lai paskatāmies uz mūsu domes izcilāko deputātu trio – Grūba, Kronblūms un Parasigs- Parasiņš. Pēdējais kārtējo reizi nav izturējis savas partijas veco biedru spiedienu un ir piekritis suicidālai nonicināšanai – uzrakstījis rakstu, kur, analizējot datus ir iebraucis tādās auzās, ka kārtējo reizi ir neviļus jādomā, par kādām jērādiņām viņš ir iegādājies “ekonomista” nosaukumu? Toties liels prieks, ka puisis ir pievienojies feministu rindām un par iepriekšējās domes sasaukuma vadošo, politiski nozīmīgāko personu uztvēris nevis mēru, bet kādu dāmu, kas nu vairs nav ievēlēta.

 

 

Taču štrunts par vietējiem “maniakiem”, Saeimā, izskatās, viņu ir daudz vairāk un krietni spējīgāki. Par pirmo piemēru ņemsim kaut vai bijušo (paldies dievam!) Jūrmalas domes deputāti Dagmāru Beitneri-Le Gallu. Tā kā pagājušajā nedēļā tapa zināms, kurš ir jaunais Latvijas televīzijas vadītājsun, ka viņš, izrādās, nav no kartona, tad visi Latvijas liberālie spēki metās viņu gānīt par šādu nekaunību. Taču Gallas kundze savās idejās gāja tālāk un paziņoja, ka turpmāk vairs netiks pieļauta pagānismā apmērcēti kristietiski murgi un visu regulēs, no Orvela viedokļa skatoties, pati patiesiskākā cūka. Kā ziņo sabiedriskā medija interneta platforma lsm.lv, tad “jautāta, vai LTV valdes priekšsēdētājs var ietekmēt, kas "Panorāmā" būs pirmā ziņa, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sekretāre Dagmāra Beitnere-Le Galla sacīja: "Jā, tieši tā. Mēs par to šodien runājām, cik tas ir augstākā mērā svarīgi."

 

 

Beitnere Le-Galla arī norādīja, ka medijam jārāda vairāk pozitīvu ziņu. "Mēs kopā veidojam šo valsti, arī tas, kā jūs "Panorāmā" vēstāt par to, kas notiek, teiksim, māsiņu problēma, nu arī – tas ir katru reizi tāds "de profundis clamavi", ziņojums no pilnīgās bedres, kur mēs esam iekrituši."

Vaicāta, vai  jaunajam LTV valdes loceklim vajadzētu ietekmēt ziņu saturu, deputāte norādīja: "Es nedomāju, ka ietekmēt ziņu saturu. Ir lietas, kas ir netieši sasniedzamas. Atbildīgā par saturu kandidāte, kas vēl nav apstiprināta, teicās runāt ar kolektīvu, kā mēs redzam valsti, valsts attīstību, viņa grib runāt dziļāk par šiem jautājumiem – kādi jūs esat kā cilvēki, nu kā jūs ir mamma audzinājusi."

 

 

Tas nozīmē tikai vienu – tagad uz vadošajiem valsts amatiem tiks aicināti ne tik daudz paši pretendenti, cik viņu mammas, tēvi un vecvecāki. Un kā neveiksies tiem, kuriem vecāki ir tanī saulē – viņiem būšot jāsavāc kaimiņu un radu notariāli apstiprinātas atmiņas par bērnības gaitām.

Žurnālists Ivo Leitāns sociālajā tīkā Twitter uz Gallas kundzes izteikumiem atbildējis nekorekti: “Paldies, bet mēs kaut kā paši. Dagmāra Beitnere-Le Galla, pieļauju, spilgti reprezentē JKP izpratni par jomu.” Savukārt Jānis Siliņš iesaka: “Tad atkal rakstiet visām vēstniecībām sūdzības vēstuli un izkratiet sirdi viņiem.”

 

Pilnu rakstu lasiet "JV" Nr. 13 (04.04.19.-10.04.19.) numurā. Laikraksta elektronisko versiju var iegādāties šeit


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt