Trešdiena,
2020.gada
12.augusts
Komentāri
105317

Pašvaldībām jārisina jautājums par ģimenes kapavietām


Apskatīt komentārus (0)


15.03.2019

Valdība nevar atrast 9 000 000 starp papildus 320 000 000 eiro

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Publicitātes foto

 

 

Vai katru dienu jaunā Saeimas koalīcija un jo sevišķi jaunie ministri nāk klajā ar tādiem paziņojumiem un atklāsmēm, ka neviļus jādomā, vai tik drīz nebūs jāglābj Latvija no izputēšanas un sabrukuma. Par to, kas zināms Saeimas kuluāros, jautāju Jūrmalas domes deputātam, ZZS valdes loceklim Jānim Lediņam (Latvijas Zaļā partija). Pirmais jautājums, protams, par to, kā jūrmalnieku dzīvi ietekmēs Satversmes tiesas lēmums par nomas maksas atcelšanu pašvaldību kapos (skat. laikraksta 2.lpp).

 

 

Jānis Lediņš: Satversmes tiesa ir jāklausa, un ir izdots rīkojums, ka nekādas nomas maksas pašvaldībai piederošajos kapos nebūs prasīt. Tālāk jāskatās, jo jārisina jautājums, kā būs ar rezervētajām vietām, kur neviens vēl nav apbedīts, vietām, kur ieplānotas ģimenes kapavietas.

Uz baznīcai piederošajiem kapiem Satversmes tiesas lēmums neattiecas, jo baznīcas lietas nav pašvaldību kompetencē.

 

 

Bet, nu jā, šobrīd ar rīkojumu ir apturētas visas nomas maksas. Tas attiecas uz kapiem Slokā, uz pusi no kapiem Jaundubultos un Beberbeķos. Pārējos vecajos kapos Jūrmalā lielākoties vairs vispār apglabā tikai tad, ja ir vietas ģimenes kapos. 

 

 

Atkal jau izskanējis, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (ministrs Juris Pūce no “Attīstībai/Par”) ļoti nepatīk Jūrmalas bezmaksas autobusu pārvadājumi.

 

 

Cik es saprotu, tad šī nav VARAM iniciatīva – tāds uzstādījums nāk no Satiksmes ministrijas (ministrs Tālis Linkaits no Jaunās konservatīvās partijas), lai VARAM ietekmētu mūs, un mēs atceltu savu lēmumu par bezmaksas autobusu pārvadājumiem. Mēs noteikti skatīsimies, kā šāda prasība atbilst likumībai, jo šobrīd ierēdņi mēģina teikt, ka šis lēmums neatbilst likumam, jo bezmaksas pārvadājumi tiek nodrošināti tikai personām, kuras ir deklarējušas savu dzīvesvietu Jūrmalā. Bet tā gluži nav, bezmaksas autobusu satiksme ir pieejama arī personām, kurām Jūrmalā ir nekustamais īpašums. Tātad likuma prasība, ka nedrīkst atvieglojumus noteikt tikai pēc deklarētās dzīvesvietas, šajā gadījumā ir ievērota. 

Katrā ziņā mēs diskutēsim ar VARAM, lai mūsu iedzīvotājiem bezmaksas transports paliktu, jo mēs neesam dotāciju saņēmēji kā Rēzeknes pašvaldība, kura arī nodrošina bezmaksas pārvadājumus visai plašai iedzīvotāju grupai. Ja ministrs saka, ka Rēzeknē viss ir likumīgi un labi, neskatoties uz to, ka viņi ir dotāciju saņēmēji, bet mums, kas esam vieni no lielākajiem maksātājiem pašvaldību izlīdzināšanas fondā, spiež atcelt, tad… Nu, grūti ko pateikt.

 

Pilnu rakstu lasiet "JV" 10 (14.03.19.-20.03.19.) numurā. Laikraksta elektronisko versiju var iegādāties šeit.   


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt