Sestdiena,
2020.gada
19.septembris
Komentāri
103131

Liela brēka — par ko?


Apskatīt komentārus (0)


15.11.2018

Nemitīgie nepamatie uzbrukumi Jūrmalas mēram jau sāk kļūt odiozi

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Foto no "JV" arhīva 

 

 

Kongo džungļos palmu ēnā stāv kāds hotentots uz vakts. 

Viņa vienīgajā acī zvēro naids un atmirdz nakts...

 


Šis pantiņš ienāca prātā, kad šo pirmdien portālā www.la.lv izlasīju rakstu par Jūrmalas mēra Gata Trukšņa it kā iepirktajām dārgajām mēbelēm, un ko apliecinot KNAB dokumenti. Autors norādīts Lato Lapsa. 

 

 

Ņemot vērā raksta dīvainības un faktu, ka viņš ir ceļojumā, uzrakstīju epastā jautājumu, vai tiešām viņš ir autors? Saņēmu apstiprinošu atbildi: “Jap. Visi KNAB papīrīši man stāv datorā. Sveicieni no Kongo.”

 

 

Tā kā Lato Lapsu gadu gadiem uzskatu par analītiskās žurnālistikas korifeju Latvijā, tad pieļauju domu (esmu pat pārliecināts), ka šajā reizē viņš ir nevis nodarbojies ar izpēti, bet gan vienkārši atreferējis savā rīcībā nonākušos “KNAB papīrīšus”. Tas arī izskaidro, kāpēc Ģenerālprokuratūra atmeta atpakaļ KNAB izmeklētāju sagatavotas lietas par Jūlija Krūmiņa/Gata Trukšņa nelikumīgo partijas finansēšanu daļu, kas saistījās konkrēti ar Jūrmalas mēru. Tas tiešām ir bestsellers, ne izmeklētāju dokuments.

 

 

Lai iztiktu bez emocijām un kādas nebūt Gata Trukšņa aizstāvēšanas, izanalizēsim rakstu punktu pēc punkta.

 


Vispirms - kur tad Gatis Truksnis dzīvo vismaz kopš 2015.gada?

 

 

Pilnīgi noteikti zināms (arī pēc citām KNAB informācijas noplūdēm), ka Jūrmalas mērs dzīvo kādā Bulduru ielas padomju laikā celtas ēkas divistabu dzīvoklī. Runāt par pazemes auto stāvvietu šādā mājā var tikai persona ar smagām īstenības uztveres problēmām. KNAB šādu problēmu nevarētu būt, jo viņi šajā dzīvoklī veica kratīšanu. 

 

 

Uzreiz jāatzīst, ka no cilvēkiem, kuri ir bijuši viesos pie mēra, izdevās iztincināt – Gata Trukšņa nomātajā dzīvoklī vienīgā mīkstā mēbele viesistabā ir stūra dīvāns. Gan 2015. gadā, gan vēl pavisam nesen, bet tas, savukārt, minētajā rakstā starp uzskaitītajiem pirkumiem vispār neparādās.

 

 

Kā zināms gan no KNAB, gan paša G.Trukšņa publiski paustā, tad īsu brīdi, uz sava dzīvokļa remonta laiku, viņš 2016. gadā dzīvojis Turaidas kvartāla dzīvoklī.

 


Ko tad, ja var ticēt “Latvijas Avīzes” portāla rakstam, G.Truksnis ir TĀDU pircis?

 

 

2015.gada:

12.septembrī SIA “Rarus” iegādāta sofa “Ashley” 1814,38 eiro vērtībā;

15.septembrī vēl viena tā paša zīmola sofa par gandrīz tādu pašu cenu – 1814,04 eiro.

Novembrī: 

vēl vienu sofu “Ashley” par 1393,38 eiro;

galdu “Ortanique” par 317 eiro;

bufeti “Whitesburg” par 388 eiro. 

 

 

Kā arī “tā paša gada 12. septembrī, kā noskaidrojis KNAB, G. Truksnis iegādājies vēl arī trīsvietīgu dīvānu “North Shore Dark Brown”, par to skaidrā naudā samaksājot 2195 eiro.”

 


Komentārs: Lasot rakstu tā arī nesapratu, kāpēc pēkšņi viens septembra pirkums no viena un tā paša datuma minēts pēc vairākām rindkopām? Nesaprotu. Bet būtiskāk ir fakts, ka SIA “Rarus”, kas ir tas pats www.mebeles24.lv, šāda “sofa “Ashley”” maksā ap 1300 eiro dārgākajā variantā.

 


KO tad G.Truksnis "ir slēpis” savā amatpersonas deklarācijā?

Rakstā pausts: “Neko no šiem kopumā pietiekami dārgajiem pirkumiem G. Truksnis nav oficiāli deklarējis, un KNAB tam arī ir atradis izskaidrojumu. Izmeklēšanā ir atklāts, ka vismaz 15. novembra pirkums ir ticis noformēts uz G. Trukšņa nu jau bijušās dzīvesbiedres vārda.”

 


Komentārs: Dīvains teksts priekš KNAB darbinieka, ja zināms, ka tajā laikā deklarācijā bija jāuzrāda: “8.punkts. Deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā veiktie darījumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas”.

 

 

Tātad neviens no minētajiem pirkumiem nemaz nebija jāuzrāda, jo NEVIENS no tiem nebija lielāks par 2015. gada 20 minimālajām mēnešalgām – 350 eiro x 20= 7000 eiro. KNAB darbiniekiem tas tā kā būtu zināms, tāpēc minēt šādus “faktus”, atsaucoties uz viņiem, ir, mazākais, dīvaini.

 


Kā G.Truksnis mēbeles ir pircis?

 

 

Rakstā pausts, ka mērs ir bijis tik bezkaunīgs, ka dārgās mēbeles pircis uz sievas vārda un tātad arī par viņas naudu (par to - tālākajā tekstā): “No uzņēmuma “Rarus” grāmatvedības dokumentācijas KNAB ir noskaidrojis, ka Lolita Truksne 2015. gada 9. novembrī esot iegādājusies divvietīgu dīvānu “North Shore Dark Brown” 1686 eiro vērtībā, taču viņa pati KNAB to ir noliegusi.

 

 

L.Truksne KNAB ir liecinājusi, ka 2015. gadā patiešām iegādājusies stūra dīvānu dēlam un dīvānu meitai, taču šīs mēbeles atrodoties viņas dzīvoklī Jelgavā, un arī to cenas bijušas pilnīgi citas: stūra dīvāns maksājis aptuveni 400 eiro, bet dīvāns – aptuveni 600 eiro.”

 

 

Komentārs

  1. “Rarus” veikalā šāds divvietīgs dīvāns maksā vairāk kā 2000 eiro (vienīgais pirkums, kas rakstā uzrādīts lētāks, nekā pieejams);
  2. Uz sievas vārda mēbeles var nopirkt, tikai izmantojot viņas kredītkarti vai noformējot līzingu: 

2.1. Ja G.Truksnis, sievai nezinot, būtu iztērējis no viņas kartes šādu summu, viņa to atcerētos ilgi,

2.2. Līzinga dokumentus nevar noformēt uz sievas vārda bez viņas klātbūtnes, jo nepieciešami ne tikai viņas personu apliecinošie dokumenti, bet arī vairāki paraksti.PAKLĀJS.

Rakstā: “KNAB noskaidrojis, ka 2016. gada pavasarī Jūrmalas domes priekšsēdētājs SIA “Persian Art” iegādājies paklāju par nesalīdzināmi lielāku summu – aptuveni 20 000 eiro.”

“KNAB konstatējis, ka dārgais paklājs 2016. gada 17. martā tāpat ticis piegādāts tieši uz domes priekšsēdētāja dzīvesvietu.”


Savukārt visiem pieejamajā Gata Trukšņa VID iesniegtajā deklarācijā par 2016. gadu lasāms:

 

 

8. Deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā veiktie darījumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Darījuma veids

Summa

Valūta

Citi, aizņēmums

20000.00

EUR

9. Deklarācijas iesniedzēja parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Summa ar cipariem

Valūta

Summa ar vārdiem

20000.00

EUR

divdesmit tūkstoši eiro 00 centi

 


Tātad, tīri teorētiski un praktiski tas varētu būt līzings par šo “paklāju”, taču tālāk rakstīts:

 

 

“Paklāja piegādātāji KNAB ir apliecinājuši, ka “paklāju veda uz Jūrmalu un pazemes stāvvietā, tas ir ēkā, kurā bija jānogādā paklājs, viņus sagaidīja vīrietis, vārdā Gatis, kuru pēc fotogrāfijām atpazina kā Gati Truksni”.”

 


Komentārs: Tātad, ja tic šai “KNAB” informācijas “noplūdei”, tad G.Truksnis dārgo paklāju pircis tai neilgajā brīdī, kad uz remonta laiku dzīvojis J. Krūmiņam piederošajā Turaidas kvartāla dzīvoklī. Citā laikā tas nevar būt noticis, jo, kā zināms, tad G.Trukšņa mājvietai nav pazemes stāvvietas. Maigi sakot, grūti noticēt, ka šādu pirkumu kāds izdarītu brīdī, kad esi uz brīdi pārvācies. Tātad grūti noticams “fakts” vismaz attiecībā uz piegādes vietu un laiku.

 


Tālāk teksts:

 

 

“Veicot kratīšanu G. Trukšņa dzīvesvietā, KNAB atradis vēl vienu paklāju. Tā cena precīzi nav noskaidrota, taču KNAB konstatējis, ka šis paklājs iegādāts 2015. gada augustā tirdzniecības centrā “Spice Home”, – G. Truksnis tur “mērķtiecīgi devās pie paklājiem, no kuriem izvēlējās vienu paklāju un to nopirka”.”

 

 

Komentārs: Ja var ticēt arī šim “faktam”, tad jādomā, ka šis paklājs atradies sarullēts kādā istabas stūrī vai zem gultas, jo divistabu dzīvoklī vairāk nebūtu vietas. Un teikuma daļa “mērķtiecīgi devās pie paklājiem, no kuriem izvēlējās vienu paklāju un to nopirka” - ir vienkārši literāra pērle, ne izmeklēšanas dokumenta teksts.

 


Kopsavilkums:

Ja ticētu šim rakstam, tad G. Trukšņa padomju laika divistabu dzīvokļa

A. viesistabā jāatrodas mēbelēm, kas nav piemērotas gulēšanai, jo guļamistabā vairāk par dīvānu un skapi padomju dzīvoklī, kā zināms, nekas neielien:

1. Trīs (3!!!) dīvāniem “Ashley”, kuru katra izmēri ir garumā vismaz 1,7 metri un platumā 1 metrs, ja tie ir divvietīgie,

2. Bufete “Whitesburg” izmērā 1,2 x 1 metrs,

3. Trīsvietīgais dīvāns “North Shore Dark Brown” 2,4 x 1 metrs,

4. Galdam “Ortanique”, kura izmērus neatradu, bet sliktākajā gadījumā tas ir vismaz 1x1 metru liels.

 

 

Kā šo mēbeļu kvantumu ielikt padomju laika viesistabā, man grūti iztēloties, jo bez jau minētajām mēbelēm jau vēl tā kā būtu jābūt televizoram ar vai bez galdiņa. Ielikt to visu padomju laika viesistabā tā, lai var arī apgrozīties, grūti iztēloties. Un kur tad vēl tie divi paklāji???!!!

 

 

It kā jau jābūt arī stūra dīvānam, par kuru liecina cilvēki, kas bijuši dzīvoklī pirms un pēc KNAB apciemojuma, un kuri viesistabā nav redzējuši iepriekš minētās sofas un citas dārgās mēbeles. Nē, nu var jau, protams, pieļaut domu, ka visas šīs mēbeles ir sakrautas vairākos stāvos guļamistabā, bet pats mērs guļ uz raskladuškas, jo nekam vairāk nemaz nevar sanākt vietas.

 

 

Grūti dzīvot mēram. Grūti. 

 

 

Bet vēl grūtāk ir būt KNAB izmeklētājam, kuram jārada lieta... Pavisam grūti viņam ir tad, ja šī lieta, kā atceramies šī gada maiju, kad prokuratūra sagatavotos KNAB materiālus par G. Truksni atmeta atpakaļ. Tad neatliek nekas cits, kā šo sacerējumu nelikumīgi nopludināt kādam žurnālistam, lai tas viņa vietā rada pamatīgu ažiotāžu, cerībā, ka visi pārējie Latvijā ir idioti, un nesapratīs, ka arī šie materiāli/apsūdzības ir, maigi izsakoties, baltiem diegiem šūti.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

  

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt