Ceturtdiena,
2020.gada
28.maijs
Komentāri
102637

Latvijā uzsākusies narkotiku karteļu cīņa*


Apskatīt komentārus (0)


18.10.2018

Kāpēc raidījums “Nekā personīga” noklusē - aizvien plašāk redzama marihuānas un kokaīna izplatītāju sadursmes

 

 

Kārlis Jansons

 

 

Foto: Wesley Gibbs 

 

 

Zem politisko partiju atsevišķu pārstāvju “atmaskošanas” televīzijas raidījumā “Nekā personīga”, patiesībā slēpjas divu ietekmīgu narkotiku izplatītāju/karteļu cīņa, pie šāda secinājuma nonāca ne tikai šī raksta autors, bet arī vēl daži labi informēti cilvēki, kuri pašlaik, baidoties par savu dzīvību un veselību, vēlējās palikt anonīmi. Taču tas netraucēs mums informēt par jau redzamākajām šo kauju pazīmēm un pašām kaujām, kurās iesaistīti marihuānas (tautā saukta arī par zālīti, kanabisu vai gandžu) un kokaīna izplatītāji.

 

 

Kā zināms, tad šobrīd TV raidījums “Nekā personīga” ir uzsācis cīņu pret Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni, kurš pirms diviem gadiem it kā esot lietojis kokaīnu. Interesanti - ja pirms divām nedēļām raidījums ziņoja, ka policija atradusi vienu šļirci ar kokaīna un mēra DNS paliekām, tad šo svētdien jau informēja, ka esot bijušas vairākas šļirces. Normālam vidusmēra skatītājam, kurš spēj salikt kopā faktus un tos analizēt, protams, tas rada aizdomas, ka lieta nav tīra. To apstiprina šajā pašā raidījumā žurnālistu neuzmanības dēļ izskanējusī informācija, ka pēc iepriekšējā sižeta 5.oktobrī Valsts policijas Iekšējās kontroles birojā sākta pārbaude. Visticamāk, tā notiek, lai noteiktu, kurš ir nopludinājis informāciju par kokaīna lietu, jo to, loģiski spriežot, policija nevēlējās atklāt (ja jau netika informēts pat sodāmais), pirms nav noķerts viss kokaīna klans. Tagad lieta ir nonākusi atklātībā un izmeklēšanas lieta var nonākt strupceļā.

 

 

Te vēlreiz jāizceļ fakts, ka G. Trukšņa šļirču lieta ir uzpeldējusi tikai divus gadus pēc soda uzlikšanas – brīdī, kad domes priekšsēdētājs paziņo, ka ir ne tikai brīvs no visa veida atkarībām, bet arī nosoda narkotisko vielu lietošanu. Te atliek secināt, ka pilsētas mērs ne tikai nav uzticama persona dažādu narkotisko vielu izplatītājiem, bet ir viņiem pat bīstams. Rezultātā viņu ir nolemts novākt par jebkuru cenu.

 


Dīvainais lidlauks “Jūrmala”

 

 

Mūsu redakcijas rīcībā esošā informācija liecina, ka Jūrmala tik tiešām varētu būt saistīta ar grandiozu kokaīna klanu. Kā zināms, tad jau labu laiku vairākus desmitus kilometru attālumā no pilsētas eksistē lidosta “Jūrmala”, kurā kaut kas lidinās, bet kas, īsti neviens nezina.

 

 

Te nu vietā atcerēties, ka vēl nesen visu pasauli pāršalca ziņa par lidmašīnu, kas bija piepildīta ar kokaīnu. Vēlāk portāls puaro.lv rakstīja: “”kokaīna lietā” par 389 kilogramiem narkotiku, kas 2017. gada oktobrī tika atrastas Krievijas vēstniecībā Argentīnā, norādīts, ka galvenais aizdomās turamais Andrejs Kovaļčuks šīs narkotiku kravas pārvešanai bija noīrējis privāto lidmašīnu Cessna 750, taču nu noskaidrots, ka lidmašīna Cessna 750 ar borta numuru OE-HUB ir reģistrēta Latvijā.”

 

 

Kā redzams šīs lidostas “Jūrmala” mājaslapā, tad tā savu pakalpojumu klāstā nepiedāvā lidojumus (tikai visādus banketus), taču, tā kā tās skrejceļš, saskaņā ar Vikipēdijas informāciju, ir 2502 m garš un 45 m plats, ar betona plātņu segumu, tad tas ir pilnībā piemērots tādām nelielām lidmašīnām kā Cessna 750. Arī tie, kuri biežāk braukā uz Tukuma pusi, ne reizi vien redakciju ir informējuši par dažādu nelielu lidmašīnu aizdomīgām aktivitātēm šajā rajonā.

 

 

Cik zināms, tad žurnālisti ir pieprasījuši Latvijas varas iestādēm informāciju par to, cik bieži Andreja Kovaļčuka radinieki ir veduši kravas, taču policija atbildējusi, ka tā ir privāta informācija, kuru aizsargā likums. Līdzīgu atbildi par G.Trukšņa lietu Valsts policija sniedza arī „Jūrmalas Vārdam”.

 


Marihuāna sāk pacelt galvu

 

 

Mūsu uzmanību tā saucamajā G. Trukšņa kokaīna šļirču lietā uzmanību pievērsa arī fakts, ka Jūrmalas pilsētas domes tā saucamās opozīcijas deputāti Uldis Kronblūms un Guntis Grūba vairākkārt mēģinājuši tā kā pieklusināt kokaīna lietu, bet G. Truksni no amata nomest citu jautājumu dēļ – piemēram, viņiem nepatīk pilsētas teritorijas plānojums un G. Truksnim it kā piederošais dārgais paklājs.

 

 

Šāda deputātu G. Grūbas un U. Kronblūma neloģiska un pat pretvalstiska nostāja pirmajā brīdī ir šokējoša. Taču, analizējot visu oficiāli pieejamo un nepieejamo informāciju, nākas secināt, ka tam ir savs pamats – deputāti cenšas nomest no amata G. Truksni, lai nonākot pie varas, varētu lēnām pārņemt varu (iespējams, viņi domā, ka tam ir saistība ar mūsu pilsētu) ne tikai pilsētā, bet arī minētajā lidlaukā, tādejādi pārņemot kontroli pār visiem iespējamiem lidmašīnu Cessna lidojumiem. Par to, vai šis mēģinājums pārņemt lidostu ir nepieciešams, lai iegūtu kontroli pār “kravām”, lai no tā gūtu kādu labumu, vai, lai novērstu šāda satura “kravu” nonākšanu Latvijā, konkrētas informācijas nav.

 

 

Taču uzmanību pievērš vēl kāds fakts. Kā redzams 14. oktobra pārraidē “Nekā personīga”, tad žurnālistei Ilzei Jaunalksnei ir bijusi visai laba saskarsme ar Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētāju Edgaru Tavaru un Viesturu Silenieku. Kas tad saista šos cilvēku, kuriem ir tik nepieņemama “kokaīna lieta”? Tā ir marihuāna jeb kanabiss.

 

 

Vēl mēnesi pirms vēlēšanām E. Tavars sociālajos tīklos nāca klajā ar paziņojumu, ka Latvijā būtu jāatļauj izmantot kanabiss medicīniskajām vajadzībām. Savukārt V. Silenieks ir viņa ilgstošs cīņu biedrs, jo abi gadiem kopā vadījuši Zaļo partiju. Tieši V. Silenieks ir tas, kurš visaktīvāk iestājas par G. Trukšņa politisko izrēķināšanos. 

 

 

Tagad, 12. oktobrī, netiešu atbalstu marihuānas lēnai, bet nepārprotamai legalizācijai Twitter telpā izteicis TV3 žurnālists, I. Jaunalksnes paziņa un kolēģis Jānis Zvērs:

  • Interesanti - Lietuvā marihuānas legalizāciju medikamentos rosināja kristīgo demokrātu deputāts. Par nobalsoja 90 deputāti, trīs atturējušies.
  • Tikmēr Latvijā marihuānas legalizāciju medicīniskiem mērķiem rosināt varētu tikai ārsti, ne politiķi vai ierēdņi, uzsver Veselības ministrijā....

 

 

Par pašu I. Jaunalksni puaro.lv vēl 2011. gada oktobrī rakstīja: “Tas, ka Ilze Jaunalksne ir pīpējusi zālīti pirms pieciem gadiem, ir gandrīz neapgāžams fakts – par to var pārliecināties jebkurš, kuram nav slinkums parakņāties internetā, meklējot atslēgas vārdus: “Ilzes Jaunalksnes telefonsarunas”. 2006. gadā tas bija diezgan skaļš skandāls, un tā rezultātā visi uzzināja, ka Ilze tā īsti nemaz nemāk uztīt kāsīti, bet tas, ka uzpīpēt vēlas, bija nepārprotami!”

 

 

Kā toreiz pauda portāls, tad marihuānas pusē ir daudz pazīstamu politiķu un sabiedrības zvaigžņu. Tā piemēram, jau minētā Ilze Jaunalksne, Normunds Rutulis, Eduards Švāns, Viesturs Dūle. Politisko nokrāsu tam visam piešķir politiķis Edgars Jaunups, kurš žurnālam Playboy uz jautājumu, vai ir kādreiz izmēģinājis narkotikas, atbildēja: “Jā, esmu. Sen, jaunībā, tai skaitā Amsterdamā, marihuānu.” Te jāpiebilst, ka tieši partiju apvienība “Attīstībai/Par”, kurā viens no līderiem ir E. Jaunups jau iestājas par to, ka valdība jāstāda kopā ar ZZS, kurā savukārt viens no vadošajiem politiķiem ir E. Tavars.

 

 

Domājat, kā tā ir sakritība? Neticu. Taču vēl 2015. gadā žurnālā “IR” savu satraukumu par iespējamajām narkobiznesmeņu cīņām pauda visiem labi pazīstamais un informētais Latvijas Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis: “Izlasot pieteikumu dekriminalizēt marihuānu, kļūst skaidrs, ka atkarības tirgoņi meklē jaunas tirgus nišas.” Bet, meklējot jaunas nišas, bieži nonāk līdz cīņām, kurās cieš ne tikai klanu pārstāvji, bet arī citi, nevainīgi cilvēki.

 


Par adekvātumu

 

 

Vēl kāda visai satraucoša vēsts. Gandrīz visos lielākajos medijos ir pieejama informācija par to, kādi ir augu maisījumu smēķēšanas simptomi?
Tā portāls la.lv informē – smēķējamo “augu maisījumu sastāvā ir speciālas vielas – sintētiskie kanabionīdi – kas ļoti ātri izraisa atkarību un smēķētājs vairs nespēj kontrolēt pats savas emocijas, radot risku traģiskam iznākumam. Cilvēka uzmanība ir nenoturīga, neadekvāta, saraustīta izruna un uzvedība, reizēm parādās halucinācijas un paaugstināta apetīte. Līdzīgi, kā lietojot opiātus, abstinences stāvoklī cilvēks kļūst agresīvs, depresīvs un mokās ar miega traucējumiem vai bezmiegu.”

 

 

Te vietā atskatīties tuvākā un tālākā pagātnē par dažādu jau pieminēto deputātu uzvedību. Ārkārtas domes sēdē deputāts G. Grūba atklāti aģitēja, lai ZZS deputāti piekrīt G. Trukšņa nomaiņai, jo jau iepriekš esot pierādījies, ka šī politiskā spēka rindās ir gana daudz spējīgu politiķu, kuri varētu ieņemt domes priekšsēdētāja amatu. Ar to vispirms jau viņš domāja domes priekšsēdētāja vietnieci Ritu Sproģi, kurai viņš pēc sēdes pat atļāvies atklāti paust, ka tā esot palaidusi garām savu “zvaigžņu stundu”. Šāda opozīcijas deputāta uzvedība ir uzskatāma par adekvātu? Šaubos gan.

 

 

Interesanti ir tas, ka “sarunā aģentūrai LETA viņš [G.Grūba] atklāja, ka pats pērn redzējis, ka Truksnis ir neadekvātā stāvoklī”. Te, nu, jāsaka, ka par viņa spējām “redzēt” visvisādas lietas un parādības, jūrmalnieku vidū joprojām klīst leģendas, kuras pieminot daudzi noskurinās, kā sliktu sapni atceroties.

 

 

Stāsts ir par deju kolektīva “Vēlreiz” braucienu uz kādu starptautisko festivālu Ķīnā (pusi no izmaksām sedza pašvaldība), kurā kā karognesējs (jo dejot tā arī neiemācījās) līdzi brauca arī G.Grūba. Viņš kļuva bēdīgi slavens ar to, ka pēc pāris dienām Ķīnā sāka daļai dejotāju  uzmākties ar stāstiem, ka ķīnieši mēģinot aplenkt deju kolektīvu pa perimetru, lai nolaupītu mūsu meitenes, un arī visi tie ķīnieši uz ielas, kas uzplijas ar dažādu preču piedāvājumiem, arī esot no šīs ķīniešu mafijas. G.Grūba savu “redzējumu” pamatoja ar to, ka viņam jūrskolā tas esot mācīts – bandīti vispirms aplencot pa perimetru un tad uzbrūkot. Te jāpiebilst, ka lielākā daļa kolektīva dalībnieku apveltīti ar labu humora izjūtu un G.Grūbas “redzētās šausmas” norakstīja uz viņa tobrīd pastiprināto alkohola lietošanu. Rezultātā tagadējais deputāts tika pie iesaukas Perimetrs.

 

 

Par to, ka G.Grūba jeb Perimetrs joprojām dažbrīd kļūst, maigi izsakoties, ļooooti dīvains, liecina kaut vai pēdējā ārkārtas sēdē deputāta sacītais: “Tiek pieņemti prettiesiski lēmumi, kuri kļūst tiesiski, kurus pat tiesā vairs nevar apstrīdēt.” Tas ir adekvāts teksts? Nedomāju gan.

 

 

Ja runā par dažu deputātu adekvātumu, tad jāmin vēl viena domes opozicionāre, kura iestājas par tiesiskumu - Dagmāra Beitnere-Le Galla. Kā redakcijai kļuva zināms, tad deputāte jau ilgstoši it kā dzīvo ekspluatācijā nenodotā ēkā Jūrmalas vidienē. Tam negribas ticēt, kaut deputāte šai jautājumā laikrakstam atbildēja: “Dzīvoju mājā, par kuru maksāju NĪN. Vai tad domē par to nevar iegūt precīzu uzziņu? Jūrmalas Būvvalde divu gadu laikā atrod arvien jaunus iemeslu noraidīt mājas nodošanu ekspluatācijā.” 

 

 

Tā kā vēl pēdējā ārkārtas sēdē D. Beitnere-Le Galla uzsvēra tiesiskumu, kā piemēru minot deputātu Arni Ābelīti, kurš pēc būvniecības pārkāpuma atklāšanas nolika deputāta mandātu, tad negribas ticēt, ka viņa uzdrīkstētos dzīvot ēkā, kurā dzīvot nav atļauts saskaņā ar likumdošanu. Tai pašā laikā redakcijas rīcībā ir informācija, ka tieši deputāte ir bijusi tā, kas ne tikai ēkā, bet pat pagalmā nav vēlējusies ielaist Būvvaldes pārstāvjus. Te nu rodas jautājums: KĀPĒC tiesiskumu aizstāvoša deputāte tik ļooooti nevēlas ielaist neapdzīvotā ēkā likumīgus pārstāvjus, kas tik ļooooti disonē ar viņas pašas paustajiem uzskatiem? KAS ŠAJĀ ĒKĀ IR TIK SLĒPJAMS?

 

 

Atbildes var būt dažādas, bet var arī ieskatīties Policijas ziņās. Tā 2017. gada 9. novembrī Delfi.lv raksta: “Pagājušās nedēļas piektdienā Valsts policija (VP) kādā privātmājā Jūrmalā likvidēja marihuānas audzētavu un kratīšanas laikā izņēma gan marihuānas stādus, gan jau izžāvētu marihuānu, portālu "Delfi" informēja VP. […] Marihuānas audzētava bija izveidota privātmājā, telpā, kuru no ārpuses nevarēja redzēt. Tajā atradās sintētiska auduma teltij līdzīga būve, kurai no iekšpuses iestrādāts folija materiāls un izvietotas lampas.”

 

 

Protams, atšķirībā no “Nekā personīga”, es neapgalvošu, ka G. Grūba, U. Kronblūms, D. Beitnere-LeGalla, I. Jaunalksne, E. Tavars, V. Silenieks un citas rakstā pieminētās personas ir jebkad (ja vien paši to nav teikuši) lietojušas narkotiskās vielas. Bet rakstā minēto der tomēr pārdomāt.

 


*Raksts nav uztverams nopietni, jebkuras vārdu, uzvārdu, raidījumu, notikumu un citu lietu sakritība ir nejaušība, un redakcija par tiem nav informēta un līdz ar to nenes nekādu atbildību.

 

 

 

 

 

 

 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt