Trešdiena,
2020.gada
12.augusts
Komentāri
103817

Labas pārvaldības princips pie kāršu galda


Apskatīt komentārus (0)


20.12.2018

Gata Trukšņa gāšanas iniciators Guntis Grūba atklāj šokējošus jaunumus par savām darbībām

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Foto: Freepik

 

 

Kā parasti domes ārkārtas sēdes, arī otrdienas, 17. decembra sēde izvērtās par jautru pasākumu. Jo sevišķi jautri ir tad, ja skatīts tiek politisks, nevis saimniecisks jautājums. Šoreiz domes vadība ārkārtas sēdes jautājumu par Gata Trukšņa atstādināšanu no priekšsēdētāja amata bija apvienojusi ar ceturtdien plānotās sēdes darba kārtību.

 

 

Taču vispirms par kārtējās domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa demisijas pieprasītāju Gunti Grūbu (pārstāv JKP sarakstu), jo pēc viņa paustā varēja nojaust, ka ir stipri apvainojies uz avīzi par pārāk ilgo nepieminēšanu. Tad nu labojam kļūdu.

 

 

Daudzus jūrmalniekus līdz šim bija satraucis, par kādiem līdzekļiem dzīvo deputāts Guntis Grūba. Jautāja man, bet es nevarēju atbildēt. Kā apliecina viņa publiskotās ienākuma deklarācijas, kas iesniegta 02.04.2018., tad viņš 2017. gadā kopumā nopelnījis 7672,53 eiro. No tiem domē – 4965,11 EUR, bet ienākumi no saimnieciskās darbības un komercdarbības – 2707,42 EUR. Interesanti, ka deklarācijā, kura iesniegta 04.09.2017., uzrādītas parādsaistības  - 18 431,98 EUR, taču šajos atlikušajos mēnešos parādsaistības jau ir sarukušas līdz 16 352,62 EUR.

 

 

Deputāts arī uzrāda, ka viņa valdījumā ir AUDI A6 LIMOUSINE (izlaides gads 2016.). Parakājoties interneta dzīlēs, noprotams, ka līzinga maksājumam nepieciešami vairāk kā 600 eiro mēnesī. No kā G. Grūba ir pārticis, pirms kļuva par deputātu???!!! Atlika vien secināt, ka dzīvojis uz sievas rēķina.

 

 

Šī gada pēdējā domes sēde šai ziņā viesa vēl vairāk neskaidrību – izrādās, ka G. Grūbam (pēc viņa paša teiktā!) ir kaut kādi klienti/uzņēmēji, kurus viņš vedot pie uzņēmēja Jūlija Krūmiņa spēlēt kārtis, lai tur mēģinātu sabīdīt kaut kādas lietas pilsētā!!! Neticēsiet, bet šāds teksts domes sēdē tik tiešām izskanēja, un to pateica pats G. Grūba. Ieraksts ir gan redakcijai, gan domei. Gatis Truksnis gan piebilda, ka G. Grūba laikam paspēlējis tur lielu naudu, un tāpēc tagad tik sirdīgs par zolītes čempionātu. Nezinu, vai tik tiešām viss, kas izskanēja, atbilst patiesībai, bet pēc labas pārvaldības principa tas galīgi neizklausās. 

 

 

Toties šeit var meklēt mistiskos izdzīvošanas līdzekļus – vai nu zolītes ienākumos, vai kādā neuzrādītā atalgojumā par starpniecību no saviem “klientiem”. G. Truksnis atzina, ka pat spēlējot uz 1 eiro punktā, viņa rezultāts parasti ir + vai – vienu, divus eiro. G. Grūba par ienākumiem/zaudējumiem neatbildēja. Cerams, ka tiesībsargājošās iestādes šo jautājumu noskaidros.

 

 

Protams, ka pēc šādiem šokējošiem jaunumiem, domes vairākums nobalsoja par G. Trukšņa atstāšanu amatā. Nedod Dievs, viņa vietā nāktu G. Grūba ar “saviem uzņēmējiem” – vecie laiki ar “kotletēm” atgrieztos ļoti ātri. Tas arī izskaidro, kāpēc Grūbam, neraugoties uz visām viņa tiesvedībām pret domi, savulaik bija tik labas attiecības ar Raimondu Munkevicu.

 

 

Ar ko vēl šajā gadā var lepoties deputāts Guntis Grūba? 

 

 

Galvenokārt ar to, ka joprojām nav nojaucis sava īpašuma sētu, kas nelikumīgi iestiepusies uz jūras pusi kāpu zonā. Rezultātā, kā mēs jau esam rakstījuši, deputāts bez maksas un nelikumīgi izmanto aptuveni 400 kvadrātmetrus ekskluzīva zemes gabala. Grūti pat iedomāties, kāds iznāktu cipars, ja domes īpašuma nodaļa aprēķinātu viņam par visiem šiem gadiem nekustamā īpašuma nodokli. Šajā gadījumā tam arī nebūtu piemērojamas atlaides - drīzāk būtu piemērojams palielinātais nodoklis, jo zeme norobežota bez likumīga pamatojuma. Bet G. Grūbam jau laikam šķiet, ka kāpās neko nedrīkst būvēt tikai visi citi. Vai vismaz nedrīkst būvēt bez viņa ziņas un, iespējams, tikai noalgojot viņu kā konsultantu  kāpu kārklu kukainīšu vairošanās nodrošināšanas jautājumos.

 

 

Bet ko nu par G. Grūbu vien. Pilnīgi žēl, ka Jūrmalas domē vairs nav deputātes Dagmāras Beitneres-Le Gallas. Arī viņa, tāpat kā G. Grūba ievēlēts no tā dēvētā tiesiskuma aizstāvju – jauno komun..., tpfu!, atvainojos, jaunās konservatīvās partijas saraksta. Un, lai cik tas dīvaini nebūtu, arī par viņas dzīvesvietu Jūrmalā interesējas Būvvaldes speciālisti – pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, tagadējā Saeimas spīkera vietniece dzīvo ēkā, kas nav nodota ekspluatācijā. Daži informācijas avoti pat ir pārliecināti, ka ēkai nav pat derīga būvprojekta. Kad mēs uzdevām jautājumus (tobrīd vēl Jūrmalas domes deputātei) D. Beitnerei-Le Gallai, tad viņa atbildēja, kā jau runas meistarei pienākas: “Dzīvoju mājā, par kuru maksāju NĪN. Vai tad domē par to nevar iegūt precīzu uzziņu? Jūrmalas Būvvalde divu gadu laikā atrod arvien jaunus iemeslu noraidīt mājas nodošanu ekspluatācijā.”  Tātad viņa par šo īpašumu maksājot nodokli, taču, diemžēl, kā jau šādiem “tiesiskuma aizstāvjiem” pienākas, viņa neatbildēja, vai šis nodoklis ir par dzīvojamo ēku pēc tās patiesās kadastrālās vērtības, vai maksā krietni mazāku nodokli.

 

 

Tālākais teksts vēstulē bija šokējošs: “Ja Jūs interesē, man ir pieredze par kukuļa pieprasīšanu no manis Būvvaldē. Ja tas interesētu laikrakstu, tad mēs būtu ceļā uz godīgāku Latviju.” Protams, ka tas mūs interesēja, un bijām gatavi tikties, lai Le Gallas kundzi ntervētu. Taču tad saņēmām atbildi: “Man šobrīd nav laika skart jautājumu par kukuļa prasīšanu. Tas būtu laikietilpīgi. Bet pie šā jautājuma vēl atgriezīšos, jo pati vācu materiālus. Tas ir pat neparasti, ja Jūs veiktu šādu izmeklēšanu, zinot Jūsu laikraksta attieksmi pret mani. Jautājums nekur nepazudīs. Paldies par interesi.”

 

 

Būsim atklāti – redakcijai ir bijusi saskarsme ar kukuļdošanas lietām un KNAB, tāpēc tiesībsargiem tika nosūtīta vēstule, kurā informējām, ka laikraksta "Jūrmalas Vārds" redakcijas un manā rīcībā ir nonākusi informācija, ka Jūrmalas pilsētas domes deputātei Dagmārai Beitnerei-Le Gallai ir mēģināts izspiest kukuli saistībā ar dzīvojamās mājas nodošanu ekspluatācijā.

 

 

Uzdevām arī jautājumus:

  • vai deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla ir vērsusies KNAB ar sūdzību par kukuļa izspiešanu
  • vai gadījumā, ja D.Beitnere-Le Galla nav ziņojusi par kukuļa izspiešanas mēģinājumu, tas nav uzskatāms par likuma pārkārpumu?
  • vai dzīvošana ekspluatācijā nenodotā ēkā nav likuma pārkāpums, jo sevišķi, ja tā ir domes deputāte?

 

 

Kā jau bija sagaidāms, tad tiktu izsaukts uz KNAB, lai liecinātu visu man zināmo informāciju par “kukuļa pieprasīšanu”. Neko gan nevarēju palīdzēt. Protams, ka pēc tam uz KNAB noteikti tika izsaukta arī nu jau Saeimas deputāte, spīkera vietniece. Rezultātā 20. novembrī saņēmu KNAB vēstuli, kurā pausts, ka kriminālprocess netiek uzsākts, jo “nav iespējams konstatēt visas nepieciešamās Krimināllikuma 320.panta (kukuļņemšana) sastāva pazīmes”.

 

 

Stulbi kaut kā... apsūdzēt laikrakstam Būvvaldes darbiniekus kukuļa izspiešanā, bet pēc tam izrādās, ka nieki vien. Laikam jau raksturīgi JKP sarakstam, jo, kā zināms, arī Juris Jurašs pirms vēlēšanām izpildījies līdzīgā veidā, nomelnojot Nacionālās apvienības cilvēkus. Un viņi esot par tiesiskumu... Dīvains tas tiesiskums.

 

 

Bet, nu, vismaz Jūrmalas domes vairākums ir saglabājis veselo saprātu un turpina darbu.

 

 

Priecīgus svētkus visiem lasītājiem!


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt