Trešdiena,
2020.gada
12.augusts
Komentāri
107933

Izbeigts pret G. Truksni sāktais kriminālprocess


Apskatīt komentārus (0)


12.09.2019

Prokurors atvainojās, bet daudzi citi, kuriem to vajadzētu darīt, visticamāk, nekad neatvainosies

 


Jānis Vilnītis

 

 

Foto: Guna Vilnīte

 No “Izbeigts pret G. Truksni sāktais kriminālprocess”, līdz “Skaļā lieta pret Truksni izrādījusies čiks” - pagājušās nedēļas nogalē parādījās šādi virsraksti ziņai par to, ka ar pompu sāktais kriminālprocess pret mūsu pilsētas mēru ir izbeigts nozieguma sastāva trūkuma dēļ. Kā ziņoja TV, Ģenerālprokuratūra 5. septembrī izbeigusi kriminālprocesu pret Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS/LZP) lietā par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), iespējams, nelikumīgu finansēšanu.

 


To, ka tagad prokuratūra izbeigusi kriminālprocesu, Latvijas Televīzijai apliecināja pats Truksnis: “Es no paša sākuma esmu teicis, ka neesmu iesaistīts nekādās nelikumīgās darbībās. Trīs gadi ir pagājuši, un to beidzot secina arī prokuratūra. Kādi ir secinājumi un iemesli prasiet [prokuratūrai]. Es jau tikai uzklausu, ko man saka šajās lietās. Esmu noguris visiem kaut ko skaidrot.” Puaro.lv šo ziņu papildina ar niansēm: 2019.gada 5.septembrī prokurors Jūrmalas mēram mutiski atvainojās un izsniedzis lēmumu, kurā teikts, ka Gati Truksni nevar saukt pie atbildības, jo nav vainojams, Puaro.lv apliecināja Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs.

 


Ja prokurors atvainojās, tad daudzi citi, kuriem to vajadzētu darīt, visticamāk to nekad arī nedarīs. Žurnāla “Ir” darbinieces pat šajā brīdī izceļas ar ļoti augstu intelektu un ziņai uzlikušas nosaukumu: “Vienā lietā Gatis Truksnis izbēdzis no tiesas”. Smieklīgākais ir tas, ka tā saucamās liberālās žurnālistes ne tikai nav spējīgas normāli pasniegt ziņu, bet sāk vāvuļot aizvien tālāk. Tā VALSTS radio šīs madāmas (nu nevaru viņas nosaukt par žurnālistēm!) izpaudās ar domu apmaiņu, ka ar G. Truksni kaut kas neesot kārtībā, jo viņas to neesot ilgi redzējušas publiskajos pasākumos. Te nu rodas jautājums, kādus pasākumus gan apmeklē Latvijas VALSTS Radio runājošās dāmas?! Un vai vispār viņas apmeklē kādus kultūras un sporta pasākumus?! Un kāpēc par nodokļu maksātāju naudu ir jāfinansē kaut kādas būtnes, kuras neapmeklē nekādus pasākumus, bet ja arī apmeklē, tad neko neredz?! Pie šie jautājumiem varu vien piebilst, ka es gan Jūrmalas mēru esmu redzējis šovasar dažādos pasākumos. 

 


Bet, ja nopietni, tad  manuprāt VALSTS radio un televīzija jau ilgus gadus kalpo atsevišķu politisko spēku pārstāvju interesēm – nevar pat teikt, ka vienai partijai, drīzāk konkrētām personām, kurām ir ietekme arī spēka struktūrās. Un tad, ja vajag novākt politisko oponentu, tiek likti lietā visi ieroči. Tā tas bija arī Gata Trukšņa lietā.

 


2016.gada 4.oktobra rītā ap plkst. 11 Jūrmalas domē ieradās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki skarbām sejām, lai veiktu kratīšanu mēra kabinetā. Taču  vēl 15–20 minūtes pirms viņiem domē ieradās žurnālisti ar TV kamerām. Sēdēja un gaidīja, kad atbrauks KNAB. Liecinieki teic, ka KNAB darbinieks pēc kratīšanas kāpņu telpā zvanījis žurnālistam un teicis, ka Jūrmalas mērs izies pa aizmugurējām durvīm – lai operators skrien apkārt. Tas bija tiesiski? Jāsāk domāt, ka procesu tagad izbeidza pēc tādu kā komunistu bordānu un potapovas iniciatīvas, jo viņi visvairāk bļauj par bezkompromisa tiesiskumu!

 


Pēc tam šie paši īpaši informētie žurnālisti sākotnēji izvirzīja savas apsūdzības Truksnim, tai skaitā arī, it kā notikušā korupcijā. Vēlāk pielaboja, ka esot nelikumīgi piesaistījis finansējumu ZZS vajadzībām. Interesanti, ka šie “liberālie” žurnālisti, kuriem pēc būtības vajadzētu paust abu pušu viedokļus, bija pilnīgi kurli, ja kāds stāstīja, ka Gatis Truksnis, lai arī ir lielas pilsētas mērs, nekādi nevar būt saistīts ar partijas finansējuma jautājumiem – ar šiem jautājumiem partijā un partiju apvienībā nodarbojas valdes pārstāvji.

 


Nedaudz vēlāk parādījās informācija, ka KNAB sākts kriminālprocess par partijas “No sirds Latvijai” (NSL) un ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

 


Šajā lietā pret G.Truksni tika sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izmantošanu.

 


Pret uzņēmēju Jūliju Krūmiņu sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un par nelikumīgu NSL finansēšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

 


Apsūdzības puse uzskatīja, ka Truksnis ir vienojies ar Krūmiņu par ZZS finansēšanu lielā apmērā, lai kā šajā politiskajā spēkā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas biedrs izmantotu nelikumīgos ziedojumus, kas veikti ar trešo personu starpniecību, savām un politiskā spēka vajadzībām priekšvēlēšanu aģitācijai pirms Latvijas pašvaldību vēlēšanām 2017.gada vasarā. Kopumā tobrīd, prokuratūras ieskatā, Jūrmalas domes amatpersona pieņēmusi 27 500 eiro, raksta puaro.lv.

 


Pēc paša G. Trukšņa iniciatīvas 13.oktobrī domes ārkārtas sēdē viņš tika atcelts no amata, taču vēlāk (kad bija uzzinājis visu apsūdzības absurdu) viņš amatā atgriezās.

 


Jāpiebilst, ka šobrīd ir liels prieks, ka vismaz Latvijas Zaļās partijas vairākums bija G. Trukšņa pusē, bet tiem atsevišķajiem indivīdiem partijas rindās, kuri bija pret mēru, tagad, cik zināms, pašiem lielas ziepes ar tiesībsargājošajām instancēm un tāpēc, cik zināms, viņi pat vairs nav Zaļās partijas rindās. Kāpēc prieks? Tāpēc, ka šis gadījums lieliski pierāda, ka Zaļā partija aug un mainās – vecie žipčiki, ar kuriem šī partija saistījās vēl pirms gadiem pieciem, tagad ir pazuduši paši vai nostumti no priekšplāna, tai pašā laikā cilvēki partijas vadībā - Edgars Tavars un domes deputāts Jānis Lediņš visai šai toreizējai ambrāžai piegāja aukstasinīgi un loģiski, un savu partijas biedru atbalstīja. Tas dod cerību, ka vismaz viena partija ir kļuvusi par cilvēku, nevis atsevišķu personu kabatas partiju. Lai zaļajiem izdodas!
 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt