Otrdiena,
2020.gada
14.jūlijs
Jūrmalnieki
87077

Pelnrušķītes stāsts


Apskatīt komentārus (0)


19.07.2018

Burāšana iespējama arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

 

 

Guntars Eistreiķis, biedrība „Collatis Viribus”

 

Elīna Kallisa. FOTO NO PRIVĀTA ARHĪVA 

 

 

Kā jau esam rakstījuši, nu jau pāris gadus Jūrmalas internātpamatskolā ir burāšanas pulciņš, kurā darbojas bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Patlaban tiek organizēts iepirkums speciālajai laivai Hansa 303, kas piemērota šādiem burātājiem.

 

 

Kādudien treneris Guntars Eistreiķis kāpnēs redzēja meteni, kura no ratiņkrēsla pati mēģināja uzrausties augšā, uz otro stāvu, kur notiek mācības. No palīdzības atteicās - gribot mēģināt pati!

 

 

„Sapratu, ka cilvēks grib kaut ko dzīvē sasniegt,” teic G. Eistreiķis. Tomēr meitenes mamma neatļāva viņai trenēties burāšanā.

 

 

Pēc kāda laiciņa treneris uzrunājis citu skolas audzēkni, aicinot trenēties. Meitenes aizbildne, māsa, piedāvājumu pieņēma ar prieku. Pēc tam sekoja konsultācija ar ārstu fizioterapeitu, dažas nodarbības skolas vingrošanas zālē un treniņi uz airēšanas trenažiera. Meiteni pavizināja airu laivā, lai saprastu, kāda reakcija ir uz šūpošanos, un – aiziet! Treniņš notika uz pielāgotas jahtas, nodarbības Igaunijas programmā „Nāc pamēģini burāt”, tad maza treniņnometne pie Usmas ezera ar paraolimpisko laivu 2,4 mR. 

 

 

Meitenes degsme un vēlēšanās kaut ko sasniegt kļuva acīmredzama! Viņa tagad mēģina staigāt, veic vingrinājumus, dara lietas, par kurām pirms pusgada pat baidījās iedomāties.

 

 

Ar Jūrmalas domes Izglītības nodaļas un māsas Lāsmas atbalstu Elīna Kallisa devās biedrības „Collatis Viribus” organizētajā braucienā uz treniņnometni Zviedrijā, Stokholmā, karaliskajā 1830. gadā dibinātajā jahtklubā. Pēc tam, 7.-8. jūlijā, viņa piedalījās „Nordic” čempionātā paraburāšanā Hansa 303 klasē. Ar jaunākām laivām dalībniekus un trenera asistentus nodrošināja Zviedrijas paraburātāju atbalsta fonds „Skota HEM”.

 

 

Mūsu Elīna ļoti iepatikās vadītājai Emmai Hallenai, kas meitenei daudz palīdzēja individuāli un apsolīja uzņemt arī nākamgad.

 

 

Līdzvērtīgā cīņā Elīna Kallisa ieguva 3. vietu. Vairāk spēka bija jaunkundzei no Igaunijas Margeretai Kusametsai, kura ieguva 1. vietu.

 

 

Paralēli notika arī braucieni paraolimpiskajā klasē 2,4 mR. Dobelnieks J. Lakstīgala ieguva 9. vietu un pēdējā dienā sacensību gaisotni pirmo reizi pēc daudzajām traumām atkal iemēģināja treneris G. Eistreiķis, noslēdzot dalībnieku sarakstu. „Prieks pat ar vecu laivu pēc vairākiem gadiem sajust sacensību garšu,” viņš sacīja.

 

 

Peldies visiem, kas atbalsta šo skaisto, veselīgo nodarbošanos!

 

 

E-pasts interesentiem: parasailinglatvia@gmail.com vai geistreikis@gmail.com


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt