Otrdiena,
2020.gada
14.jūlijs
Jūrmalnieki
86977

Gribas, lai cilvēki brauc uz šejieni ne tikai tāpēc, ka te ir jūra


Apskatīt komentārus (0)


12.07.2018

Jaunajai Uzņēmēju konsultatīvajai padomei radoši nodomi

 

 

Guna Vilnīte

 

 

Autores foto

 

 


24. maijā Jūrmalas pilsētas dome apstiprināja jauno Uzņēmēju konsultatīvo padomi (UKP) šādā sastāvā: Elīna Malkiela (SIA “Sanare-KRC Jaunķemeri”), Velta Lasmane (SIA “Akvaparks”), Gundega Lubgane (SIA “JMG dizains”), Aleksandrs Bērzkalns (SIA “Elektrons S”), Jānis Drulle (AS “Fēnikss”), Mārtiņš Čuda (SIA “Jūrmalas mežaparki”), Valdis Garoza (SIA “Kļavu centrs”), Igors Krivoručko (SIA “Jūrmalas namsaimnieks”), Igors Daņiļēvičs (SIA “Real Estate Jurmala”), Dzintars Sprīvulis (SIA “Noderīgas lietas”), Arnis Laus (SIA “Easy Building”), Sandra Balča (SIA “Jūrmalas promenāde”), Rafaels Joffe (SIA “Bulduru Dārzkopības vidusskola”), Andris Andreika (SIA “Tehindustry”), Zigmunds Pavlovskis (SIA “Jūrmalas autobusu satiksme”), Igors Birins (SIA “ANBI LB”), Raitis Bērziņš (SIA “Gukāra”) un Laura Frančenko (SIA “Ērgļi VT”). 

 

 

Atgādinām, ka saskaņā ar Jūrmalas domes nolikumu Uzņēmēju konsultatīvo padomi veido uzņēmēji vai to pārstāvošās organizācijas, kuri veic saimniecisko darbību Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā. Padome ir organizācija, kas konsultē domi uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas jautājumos, pārstāv nozaru uzņēmēju intereses Jūrmalas pilsētā un darbojas uz brīvprātības principiem.

 

 

Padomē primāri var tikt iekļauts uzņēmuma pārstāvis, kura uzņēmums papildus nolikuma 2.punktā minētajam, atbilst šādiem kritērijiem: 

 

- ar lielāko pastāvīgi nodarbināto darbinieku skaitu (saskaņā ar Lursoft datu bāzes datiem uz pieteikuma iesniegšanas brīdi); 

 

- ar lielāko saimnieciskās darbības apgrozījumu (saskaņā ar Lursoft datu bāzes datiem par iepriekšējo gadu uz pieteikuma iesniegšanas brīdi).

 

 

4. jūlijā Jūrmalas Biznesa inkubatora telpās notika jaunās Jūrmalas UKP pirmā sēde, kurā tika ievēlēti padomes priekšsēdētājs, vietnieks un sekretārs. Par Padomes priekšsēdētāju tika ievēlēts Valdis Garoza, viņa vietnieks - Igors Daņiļēvičs, bet sekretāre - Gundega Lubgane.

 

 

Jaunievēlētais padomes priekšsēdētāja vietnieks Igors Daņiļēvičs pauda, ka ir ļoti svarīgi, lai padomes biedri aizstāvētu nevis tikai sava uzņēmuma, bet gan visas nozares intereses.

 

 

Valdis Garoza: "Jaunais padomes sastāvs ir diezgan stipri mainījies, salīdzinot ar iepriekšējo. Saskaņā ar "Nolikumu par Uzņēmēju konsultatīvo padomi" par padomes locekli nevar būt domes struktūrvienības vadītājs vai pašvaldības iestādes vadītājs, deputāts, deputāta kandidāts un politisko partiju valdes loceklis. Mēs nesam politiska organizācija. Vairāki iepriekšējās padomes biedri šim kritērijam neatbilda.”

 

 

Padomes priekšsēdētājs arī pauda, ka noteikti atbalstīs mazos uzņēmējus, kā arī diskutēs ar Jūrmalas aizsardzības biedrību, jo “tās destruktīvās rīcības dēļ ir apstādināti vairāki objekti”.

 

 

V.Garoza arī atzina, ka viņu nopelns ir biznesa inkubatora izveidošana Jūrmalā, tieši Dubultos. Savulaik apstrīdēts izpilddirektora lēmums, ar kuru tika noteikts, ka inkubators atradīsies Ķemeros. Uzņēmēji tam iebilduši, jo nevar aizsūtīt jaunos uzņēmējus mežā, kur nav ne infrastruktūras, ne optisko kabeļu. “Dome mūs uzklausīja un atrada kompromisu: inkubatora komunālos maksājumus apmaksā dome, visus darbiniekus apmaksā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Inkubatora klienti ir apbrīnas vērti uzņēmīgi cilvēki. Inkubators apkalpo vairāku pašvaldību jaunos uzņēmējus: Ķekava, Babīte, Tukums, pavisam sešas pašvaldības. Bet jūrmalniekiem ir bonuss: vērtējot, kuru uzņēmuma ideju atbalstīt,  jūrmalniekam uzreiz ir 3 punkti plusā.”

 

 


Pilnu rakstu lasiet "JV" 25. (12.07.18.-18.07.18.) numurā. Laikraksta elektronisko versiju var iegādāties šeit.  

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt