Otrdiena,
2020.gada
14.jūlijs
Jūrmalnieki
103668

Fotostudija Aspazija atzīmē 10. jubileju


Apskatīt komentārus (0)


18.12.2018

Par godu jubilejai atklāta fotoizstāde un prezentēts fotoalbums

 

 

Tatjana Lejiņa

 

 

Autores foto

 

 

7.decembrī  Jūrmalas Pilsētas muzejā tika atklāta fotostudijas “Aspazija” dalībnieku darbu izstāde «Atskaties. Apstājies. Ej!”. Ar šo izstādi studija atzīmē savu desmit gadu jubileju.

 

 

Izstādē apskatāmi visu studijas dalībnieku darbi: Ata Meiberga, Brigitas Gulbes, Edītes Ezeriņas, Ēvas Krēslas, Harija Ķeņģa, Ilgoņa Klīves, Ingunas Kalniņas – Pētersones, Inas Intas Liniņas Ozoliņas, Jāņa Ozola, Jevgenija Pugina, Marģera Martinsona, Mārtiņa Sirmā, Ojāra Griķa, Ojāra Martinsona,  Sergeja Lavrentjeva, Veronikas Simoņenkovas, Tatjanas Lejiņas, Vitas Popravko, Voldemāra Krutina, Zitas Oses  un Unas Libertes. Nozīmīga izstādes daļā veltīta studijas dibinātājiam un tās pirmajam vadītājam Andrim Sīmanim,  studijas Goda biedram Jānim Kreicbergam un ilgadējam biedram Viesturam Jaucim. Tās ir ainavas, portreti, pilsētas dzīves skices, un, protams, Jūrmalas dabas skati. 

 

 

Pie jubilāriem ieradās viesi no visiem Latvijas nostūriem – dažādu fotoklubu pārstāvji:  no fotokluba RĪGA,  fotokluba Ogre, Ventspils  fotokluba  Moments, Talsu fotokluba, Bauskas fotostudijas un fotokluba Āgenskalns. No amata brāļiem “Aspazija” saņēma daudz apsveikumu, siltu vārdu un  laba vēlējumu.

 

 

Desmit gadu laikā, kopš fotostudija uzsākusi darbību, neviens pasākums, neviens ievērības cienīgs notikums nav pagājis bez fotostudijas biedru klātbūtnes. Jebkura līmeņa sporta sacensības – sākot ar skolēnu līdz pat starptautiska mēroga sacensībām, koncerti visā pilsētā un dažādi festivāli Dzintaru koncertzālē, kā festivāls “Artissimo”, I.Galantes festivāls Summertime u.c., tradicionālie Jomas ielas svētki, Līgo, Dzejas dienas, Kūrorta svētki, izstāžu un pieminekļu atklāšanas – itin viss tiek fiksēts, katrā no notikumiem ir klāt modrā fotoaparāta acs.

 

 

Katram no fotostudijas dalībniekiem ir liels fotogrāfiju arhīvs, kurā iemūžināti pilsētas ikdienas un svētku brīži. Šīs fotogrāfijas tikušas izmantotas daudzās izstādēs ne vien visā Latvijā, bet arī  Lietuvā, Somijā, Krievijā, Baltkrievijā un Lielbritānijā. Ar šo ceļojumu stāstiem var iepazīties, vērojot afišas stendā, kuru fotoklubs saņēma dāvanā no Sociālās integrācijas Valsts aģentūras profesionāli tehniskās skolas audzēkņiem.

 

 

Īpaša rozīnīte šajos svētkos bija fotogrāmatas prezentācija – grāmatā apkopoti izstādes autoru darbi, kā arī ietvertas 100 vēsturisku ģimeņu fotogrāfiju kolāža no dalībnieku privātajiem arhīviem kā veltījums Jūrmalas foto vēsturei. Kolāža ieņēmusi centrālo vietu muzeja zālē. Jāteic, ka tā izraisīja apmeklētāju vislielāko interesi, un tai tika veltīta visvairāk laika un uzmanības. 

 

 

Projekts realizēts ar Jūrmalas domes finansiālu atbalstu.

 

 

Izstāde apskatāma līdz 30. decembrim.

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt