Sestdiena,
2020.gada
30.maijs
Pilsētā
111582

Ūdens būs par 5 centiem dārgāks


Apskatīt komentārus (0)


28.04.2020

Regulatora paziņojums par "Jūrmalas ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

 

 

ZIŅU DIENESTS

 


Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija pirmdien vestnesis.lv publicēja paziņojumu, kurā pausts, ka no 1.jūnija SIA “Jūrmalas ūdens” ūdensapgādes pakalpojumu tarifs noteikts 0,95 EUR/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,87 EUR/m3 bez PVN. Kopumā par vienu kubikmetru ūdens piegādi un kanalizācijas pakalpojumiem jūrmalniekiem līdz ar vasaru būs jāmaksā par 21 centu vairāk. Jāpiebilst, ka iepriekšējais tarifs tika apstiprināts vēl 2012.gadā.

 

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) informē, ka vēl 2019.gada 15.oktobrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Jūrmalas ūdens" iesniegumu ar tam pievienoto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu.

 

 

SIA "Jūrmalas ūdens" Regulatoram toreiz iesniedza ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu 1,09 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa) un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu 1,78 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa).

 

 

Tarifu projekts bija aprēķināts saskaņā ar Regulatora 2016.gada 14.janvāra lēmumu Nr.1/2 "Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 19.panta pirmajai daļai un 20.panta pirmajai daļai.

 

 

2019.gada 15.novembrī Jūrmalas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkas zālē Jomas ielā 1/5 Regulators rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par SIA "Jūrmalas ūdens" iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Uzklausīšanas sanāksmē piedalījās SIA "Jūrmalas ūdens" pārstāvji, Jūrmalas pilsētas pašvaldības pārstāvji, divpadsmit ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji un Jūrmalas pilsētas pašvaldības laikraksta "Jūrmalas Vārds" pārstāvis. Uzklausīšanas sanāksmes laikā priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektu netika izteikti.

 

 

Pēc papildus informācijas izvērtēšanas SIA “Jūrmalas ūdens” 2020.gada sākumā Regulatoram iesniedza tarifu projekta veidojošo izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projekta precizējumus, kur ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projekts aprēķināts 0,95 EUR/m³ (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projekts aprēķināts 1,87 EUR/m³ (bez PVN).

 

 

Regulators ir izvērtējis tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "Jūrmalas ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

 

 

Saskaņā ar likumdošanas aktu prasībām Regulators šī gada 16. aprīlī nolēma:

1. apstiprināt SIA "Jūrmalas ūdens" šādus tarifus:

1.1. ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 0,95 EUR/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa);

1.2. kanalizācijas pakalpojumu tarifu 1,87 EUR/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa);

2. noteikt, ka lēmuma 1.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2020.gada 1.jūnijā;

 

 

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu. Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt