Piektdiena,
2020.gada
14.augusts
Pilsētā
107833

Ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Jūrmalā


Apskatīt komentārus (0)


04.09.2019

Plānotā apjomīgā ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve dažādos Jūrmalas rajonos paredzēta 2020. gada sezonā. Īstenojot projektā iekļautos darbus, tīkli tiks izbūvēti pa ielām un to atzari līdz nekustamo īpašumu robežai.  

 

 

Informāciju sagatavoja SIA “Jūrmalas ūdens” 

Projektu ieviešanas vienība

 


Iepriekš SIA “Jūrmalas ūdens” informēja par Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstība IV kārta” (ID Nr.5.3.1.0/16/I/014) īstenošanu Jūrmalā, izbūvējot kopā ap 100 km ūdensapgādes un gandrīz tikpat sadzīves kanalizācijas tīklu visā pilsētā. Uzsvars tiks likts uz tiem rajoniem, kur līdz šim ūdenssaimniecības tīkli nebija pieejami. Visintensīvākā tīklu izbūve plānota Valteru un Krastciema, kā arī Priedaines rajonā, kur darbi tiks veikti gandrīz katrā ielā, tomēr šajā periodā netiks aizmirsti arī Dzintaru, Buļļuciema, Vaivaru un citu rajonu iedzīvotāji, kur iedzīvotāji tīklu izbūvi ir gaidījuši jau sen.

 

 

Iepriekšējā periodā vairāki tehniskie projekti tīklu izbūvei ir izstrādāti rajonos Priedaine – Majori, kā arī Majori – Krastciems. Šobrīd noslēguma fāzē ir būvprojektu izstrāde Krastciems – Ķemeru rajoniem. 

 

 

Diemžēl SIA “Jūrmalas ūdens” jau no 2017. gada beigām atrodas nākamās pakāpes “gaidīšanas” stadijā, jo iepirkuma procedūra daudzo sūdzību un pārsūdzību dēļ būtiski ievilkās. Šobrīd iepirkums ir sadalīts ievērojami mazākos apjomos un izsludināts atkārtoti, lai plašāks būvnieku loks varētu iesniegt savus piedāvājumus un lielāka piedāvājumu esamība ļaus izvēlēties pasūtītājam draudzīgāku cenu. 

 

 

Iepirkumu aktuālais plāns šobrīd ir šāds:

Npk.

Iepirkuma nosaukums

Plānotās tīklu izbūves rajoni

Stadija 

Būvdarbu īstenošanas plānotais periods

1

Ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Jūrmalā, Buļļuciems – Majori

Dzintari un Majori

Iepirkums izsludināts

2020. gads

Buļļuciems – Bulduri

2

Ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Jūrmalā, Dubulti - Asari

Dubulti - Pumpuri

Iepirkums izsludināts

2020. gads

Valteri un Krastciems

Asari

3

Ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Jūrmalā, Priedaine – Ķemeri

Priedaine – Bulduri

Dokumenti tiek gatavoti iepirkuma izsludināšanai

2020. / 2021. gads

Kauguri – Ķemeri

Vaivari un Sloka

4

Ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Jūrmalā, Krastciems – Ķemeri

Asari – Kaugurciems

Notiek tehniskā projekta izstrāde

2020. / 2021. gads

Brankciems – Ķemeri

 


SIA “Jūrmalas ūdens” interneta mājaslapā www.jurmalasudens.lv ir pieejams kartogrāfiskais materiāls, norādot konkrēti kurās ielās tīklu izbūve ir paredzēta. Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar šo informāciju un neskaidrību gadījumos sazināties ar SIA “Jūrmalas ūdens” Projekta ieviešanas vienību, izmantojot e-pasta adresi project@jurmalasudens.lv vai pa tālruni 67811384. 

 

 

Būvprojektu izstrādes laikā daudzi Jūrmalas iedzīvotāji ir parakstījuši līgumu par ūdenssaimniecības pakalpojumu lietošanu, kurā bija norādītas pieslēgumu vietas nekustamo īpašumu ūdensapgādes pievadam un sadzīves kanalizācijas novadīšanas atzaram. SIA “Jūrmalas ūdens” vārdā izsakām lielu pateicību visiem tiem Jūrmalas iedzīvotājiem, kas atsaucās mūsu aicinājumam! 

 

 

Citus iepriekš minēto rajonu iedzīvotājus aicinām padomāt par ērtībām nākotnē un, gadījumā, ja tas vēl nav izdarīts, tad līdz būvdarbu uzsākšanai noslēgt līgumu par ūdenssaimniecības pakalpojumu lietošanu un projektā norādīt nepieciešamās pieslēgumu vietas ūdensapgādes pievadam un sadzīves kanalizācijas novadīšanas atzaram. Īpašu vērību šai jautājumā lūdzam pievērst Krastciems – Ķemeru rajonu iedzīvotājiem, jo šajos rajonos būvprojektu izstrāde vēl nav noslēgta, līdz ar to pievadu izmaiņas vēl ir iespējams precizēt sev vēlamā vietā, lai pēc tam tīklu izbūve pa pagalmu būtu iespējami ērtāka un vienlaikus arī lētāka. 

 

 

Iedzīvotājus Buļļuciema – Majoru, kā arī Dubultu – Asaru rajonos aicinām vērsties SIA “Jūrmalas ūdens” Tehniskajā daļā, lai pieprasītu tehniskos noteikumus pagalma tīklu izbūvei, jo pagaidām ir spēkā vienošanās par vienkāršoto (tostarp iedzīvotājiem ekonomiski izdevīgo) pieeju, kad kopā ar tehniskajiem noteikumiem bez maksas tiek izdota darba shēma, kas ir līdzvērtīga tīklu izbūvei pa pagalmu projektam. Tas attiecas uz īpašumiem, kuriem Kohēzijas fonda projektā līdz īpašuma robežai ir būvprojektā iekļauts / izbūvēts ūdensapgādes pievads un / vai sadzīves notekūdeņu novadīšanas atzars.

 

 

SIA “Jūrmalas ūdens” vārdā atvainojamies tiem iedzīvotājiem, kas līdzīgi kā SIA “Jūrmalas ūdens” pēc iespējas ātrāk vēlas pieslēgties ūdenssaimniecības pakalpojumiem, tomēr tiesiskās procedūras, kuru dēļ tiek kavēts laiks, ir ārpus SIA “Jūrmalas ūdens” kompetences. 

 

 

Vienlaikus atgādinām, ka Jūrmalas iedzīvotājiem, kuriem šobrīd nav pieejami centralizētie sadzīves kanalizācijas tīkli un notekūdeņi tiek uzkrāti decentralizētās kanalizācijas septiskajās sistēmās (reizēm dēvētas par izsmeļamajām bedrēm) atbilstoši tiesību aktu prasībām, nepieciešams aizpildīt Decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas apliecinājumu. Vēršam arī iedzīvotāju uzmanību, ka par veiktajiem asenizācijas pakalpojumiem noteikti jāsaglabā pakalpojuma apliecinošie dokumenti (čeki), jo tas būs viens no pierādījumiem par decentralizētās kanalizācijas sistēmas likumam atbilstošu apsaimniekošanu.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt