Pirmdiena,
2020.gada
6.jūlijs
Pilsētā
108726

Apkures tarifs Jūrmalā no 1.novembra palielinājies par 1%


Apskatīt komentārus (0)


04.11.2019

Kopumā tarifs joprojām būs zemāks nekā gadu iepriekš

 

 

ZIŅU DIENESTS

 


Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 17.oktobrī apstiprinājusi iesniegtos SIA “Jūrmalas siltums” pašas noteiktos siltumenerģijas tarifus. Ņemot vērā kurināmā (šķeldas) cenas pieaugumu, gala tarifs lietotājiem Jūrmalā no 1.novembra būs par 0,53 EUR/MWh lielāks jeb 55,14 EUR/MWh.

 

 

Saskaņā ar SPRK iesniegto un apstiprināto plānu šāds siltumenerģijas gala tarifs Jūrmalā spēkā būs līdz 2021.gada 31.janvārim. Savukārt no 2021.gada 1.februāra tas kļūs mazāks – 53,91 EUR/MWh.

 

 

SPRK, izvērtējot SIA “Jūrmalas siltums” iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifus, secināja, ka tie ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

 

 

Iepriekš SIA “Jūrmalas siltums” SPRK vērsās par tarifa samazināšanu šī gada vasarā. Kā rezultātā no 1.septembra siltumenerģijas gala tarifs tās lietotājiem Jūrmalā samazinājās par 10,3%. Izmaiņas bija saistāms ar to, ka, salīdzinot ar pērno gadu, samazinājās kurināmā cenas. Tāpat arī ļoti būtiski samazinājās gan dabasgāzes tirgus cena,  gan arī šķeldas cena. Neskatoties uz šī brīža nelielo palielinājumu, Jūrmalā tarifs no 1.novembra joprojām būs ievērojami zemāks, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu.

 

 

Šādas tarifu izmaiņas tik īsā laikā notiek, jo SPRK SIA “Jūrmalas siltums” šogad vasarā piešķīra atļauju noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā (dabasgāzes un šķeldas) cenas vai iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņu gadījumā. Tas komersantam ļauj savlaicīgi reaģēt uz šīm cenu izmaiņām, lai noteiktu tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

 

 

Pirms tam, 9. Augustā, SPRK informēja, ka Jūrmalā, samazinoties dabasgāzes un šķeldas cenai, siltumenerģijas pakalpojumu sniegšanas izmaksas kļuvušas lētākas. Tolaik SIA “Jūrmalas siltums” vērsusies SPRK, iesniedzot zemākus pašu noteiktos siltumenerģijas tarifus. Tas nozīmē, ka no š.g. 1.septembra siltumenerģijas gala tarifs tās lietotājiem Jūrmalā būs par 10,3% mazāks jeb 54,61 EUR/MWh (iepriekš – 60,87 EUR/MWh).

 

 

Saskaņā ar SPRK iesniegto un apstiprināto plānu šāds siltumenerģijas gala tarifs Jūrmalā spēkā būs līdz 2021.gada 31.janvārim. Savukārt no 2021.gada 1.februāra tas kļūs vēl mazāks – 53,38 EUR/MWh.

 

 

“Salīdzinot ar pagājušo gadu ir samazinājušās kurināmā cenas. Ļoti būtiski ir samazinājusies gan dabasgāzes tirgus cena gan arī šķeldas cena. Līdz ar to vairākās pilsētās par apkuri būs jāmaksā mazāk nekā iepriekšējā sezonā, kas ir iepriecinoša ziņa iedzīvotājiem, šajā gadījumā jūrmalniekiem,” skaidro Regulatora priekšsēdētājs Rolands Irklis.

 

 

Regulators, izvērtējot SIA “Jūrmalas siltums” iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifus, secināja, ka tie ir atbilstoši metodikai un ir pamatoti.

 

 

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai SIA “Jūrmalas siltums” neievēro normatīvos aktus vai SPRK lēmumus, SPRK var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt lēmumus.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt