Piektdiena,
2020.gada
14.augusts
Brīvais laiks
108175

Ragakāpa – vieta, kur satiekas upe un jūra


Apskatīt komentārus (0)


30.09.2019

Cilvēki, padomājiet par tiem, kuru mājā jūs iekļūstat nelūgti

 

 

TATJANA LEJIŅA

 


Sestdien, 21. septembrī, vienā no pašiem tālākajiem Jūrmalas pilsētas nostūriem notika dabas ekskursija Ragakāpa – vieta, kur satiekas upe un jūra”. Tā bija trešā noslēdzošā ekskursija Zilā karoga programmā, kuru organizēja Vides aizsardzības fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi.

 

 

Sestdienas rīta lietainais laiks ne visus izbiedēja - pie Brīvdabas muzeja vārtiem zem klajas debess tikās dabas mīļotāji un pastaigu entuziasti. Kā zināms, tad Latvijas laika apstākļos galvenais ir pareizi apģērbties, lai dabas kaprīzes neliktu šķēršļus plānotajam.

 

 

Pastaiga bija interesanta, gana gara un arī interesanta. Uzzinājām daudz jauna par Latvijas mežu un konkrēti arī par Ragakāpas (parka teritorija ir gana liela – 150 ha) iemītniekiem. Apmeklējot pašus noslēptākos un interesantākos Lielupes un parka kaktiņus un nostūrus, kāpas un krastmalā tika nostaigāti apmēram 7 km.

 

 

Ragakāpas parks ir aizsargājama dabas teritorija, bet kāpu zona īpaši aizsargājamā teritorija, kurā var apskatīt gan retus augus, kukaiņus un putnus.

 

 

Vai jūs zinājāt, ka parkā joprojām aug mastu priedes? Vai arī – jūs zinājāt, ka parka teritorijā var atrast diva veida “skarabejus” (mēsluvaboles), kas ir tuvākās radinieces vabolei no slavenās filmas “Mūmija”. Parkā ligzdo arī ļoti retais melnais dzenis, bet kāpās aug smilšu neļķe, kas ir iekļauta daudzu valstu Sarkanajās grāmatās.

 

 

Starp citu, gribētu vērsties pie nolaidīgiem homo tūristiem, kas atstāj mežā kārbas, pudeles un citu iepakojumu no pārtikas, kas viņiem bija līdzi. Cilvēki, padomājiet par tiem, kuru mājā jūs iekļūstat nelūgti: Jā, mums mežs ir vieta patīkamām pastaigām, bet kādam tās ir mājas!

 

 

Neatstājiet mežā metāla kārbas (no alus un citiem dzērieniem) - tajās mēģina slēpties dažādi kukaiņi un šīs bundžas viņiem kļūst par apbedījumu vietu. Sarkofāgs. Viņi vienkārši tur mirst, jo ārā vairs pārsvarā netiek.

 

 

Uz ceļa, kas ved no Dabas muzeja uz mežu, ir norāde: Dabā ejot – ko atnesi, to aiznes. Paņemiet līdzi savus atkritumi, ciemojoties dabā, neatstājiet aiz sevis atkritumus!


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt