Piektdiena,
2020.gada
14.augusts
Brīvais laiks
108015

Dubultu vēsture: bīstama upe un turīgi vasarnieki


Apskatīt komentārus (0)


18.09.2019

Laikapstākļi lutināja, un vairākas stundas pagāja, izstaigājot Dubultus krustu šķērsu 

 

 

Ziņu dienests

 

 


Laikapstākļi lutināja, un vairākas stundas pagāja, izstaigājot Dubultus krustu šķērsu. Tāpat kā “Ķemeru noslēpumus” izzinot, arī šoreiz gide bija laikraksta redaktore Guna Vilnīte. Pārgājiena dalībnieki uzzināja par Lielupes neganto dabu un postījumiem, gan pludmales un svaiga gaisa vilinātajiem atpūtniekiem, gan arī peldēšanās modi un noteikumiem dažādos gadsimtos. Dubultu baznīca laipni atvēra savas durvis, un zvaniķis Gatis izrādīja zinātkārajiem gan zvanu, gan ērģeles, gan citus brīnumus. Jūrmalas vecākās koka ēkas izrādījās esam pie labas veselības un valdzinošā skatā, un pārgājiena gaitā atklājās leģendas, spoku stāsti un senlaiku spožums.

 


Savukārt dramaturģe Lelde Stumbre pastāstīja gan par padomju laikiem Rakstnieku namā, gan Raiņa un Aspazijas gaitām Jūrmalā.
Tagad visi laipni aicināti uz trešo pārgājienu Ragakāpas dabas parkā 21. septembrī, kur šoreiz stāsts būs vairāk par dabu, mazāk par vēsturi.Patīk Jūrmala un pastaigas svaigā gaisā? Interesē kultūra, vēsture? Saista daba? Tad nāc un piedalies biedrības “Vides aizsardzības klubs” organizētajos pārgājienos - BEZMAKSAS zaļo pārgājienu ciklā “Daba un cilvēks Jūrmalā”: Tiekamies trešajā pārgājienā 21.septembrī “Ragakāpa – kur upe satiekas ar jūru”. Lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu elita@vak.lv, vai zvanot uz tel.nr. 29374253 (Elita Kalniņa). Piesakot dalību, norādiet pārgājiena datumu un nosaukumu, kā arī pieteikto dalībnieku skaitu. Katra maršruta kopgarums 4-6 km, ilgums 3-4h. Piedalīties var jebkurš interesents labā veselības stāvoklī, sākot jau no 7 gadiem. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Šie pārgājieni aicinās ne tikai ceļot un pētīt, bet kopā atklāt ko jaunu skaistajā Jūrmalā. Katrs Zaļais pārgājiens būs unikāls, liekot uzsvaru uz jūras un piekrastes aizsardzību, dabas daudzveidību un kultūras mijiedarbību. “Ar šo pārgājienu palīdzību vēlamies popularizēt dabas un vides tūrismu kā izziņas metodi, ģimenes, draugu kopas, kolēģu kolektīvu saliedēšanās instrumentu, zaļo dzīvesveidu un saudzīgu attieksmi pret dabas vērtībām un kultūrvēstures mantojumu”, informē Līga Bulmeistere biedrības “Vides aizsardzības klubs” pārgājienu cikla “Daba un cilvēks Jūrmalā” projekta vadītāja. Pārgājienu laikā tiks fotografēts publicitātes vajadzībām. Zaļos pārgājienus organizē biedrība “Vides aizsardzības klubs” ar Jūrmalas pilsētas atbalstu, Zilā karoga programmas ietvaros. 

 


P.S. Ekskursijā pa Ķemeriem un Dubultiem ar gidi (gan ne vairs šī projekta ietvaros) varat doties arī jums ērtā laikā. Par detaļām interesējieties laikraksta redakcijā.

 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt