107060

Latvijas ātrumlaivu sportisti triumfē Baltijas čempionātā!

Apskatīt komentārus (0)

28.06.2019

Svētku nedēļas ieskaņā Lietuvas pilsētā Kupišķi norisinājās Baltijas čempionāts ātrumlaivām. Latvijas sportisti no Jūrmala Racing team uz sacensībām devās ar divām laivām - ar Formula 4 un Formula 2. Komandu pārstāvēja divi piloti - titulētais sportists Ņikita Lijcs un Uvis Lazarenoks, kuram šī ir pirmā sezona Formulā 4.

Kristīne Urbacāne

Publicitātes foto

Sacensības notika 2 dienas, kuru laikā valdīja liela svelme un spēcīgas vēja brāzmas, kas brīžiem radīja ļoti spēcīgus viļņus. Spītējot mainīgajiem laikapstākļiem, visi braucēji devās uz starta līnijas.

Pirmajās sacensībās starta secība tika ņemta no treniņlaika, tāpēc Ņikita Lijcs startēja no 2.pozīcijas.

Jau pirmajā Formula 2 braucienā Latvijas braucējs Ņikita Lijcs izrāvās iespaidīgā ātrumā, ieņemot pirmo vietu, kuru brauciena laikā arī veiksmīgi noturēja! Šajās sacensībās Latvijas sportists sacentās ar diviem Eiropas čempioniem - ar Uvi Slakteri no Latvijas un pagājušā gada 1.vietas ieguvēju Eiropas čempionātā un 3.vietas ieguvēju Pasaules čempionātā - titulēto Edgaru Riabko no Lietuvas. Konkurence bija spēcīga, tomēr Ņikita Lijcs arī nākamajā braucienā pierādīja, ka ir ieradies uz sacensībām pēc godalgotās 1.vietas, jo finišēja līdera pozīcijā!

Formula 4 braucējs Uvis Lazarenoks treniņbraucienā uzrādīja 1. laiku un startēja no 1.starta pozīcijas. Starta līnijā Uvis lielā ātrumā atrāvās no pārējiem braucējiem un finišēja kā 1.brauciena uzvarētājs. Komanda ''Jurmala Racing team'' ļoti lepojas ar sportistu, jo šīs Uvim ir 2.sacensības pēc Jūrmalas posma.

2.braucienā Formula 4 pilotam notika negadījums. Brīdī, kad viņš lielā ātrumā traucās uz pagriezienu, lietuviešu braucējs paņēma pārāk lielu trajektoriju, neatstājot Latviešu pilotam vietu, kur apgriezties. Tāpēc Uvja vadītā laiva, atsitoties pret vilni, uzmeta kūleņus, un piezemējoties ūdenī, netīši ietriecās krievu sportista vadītajā laivā. Pēc mediķu izmeklējumiem un veiktajām pārbaudēm sportists varēja atgriezties sacensību boksos un turpināt sacensības nākamajā dienā.

Pēc komandas ''Jurmala Racing team'' ieguldītā nakts darba laivas atjaunošanā, Uvis nākamajā dienā varēja iziet brīvos treniņus un atgriezties uz starta. Šajā braucienā Uvis ieguva trešo vietu un kopvērtējumā par abām dienām Uvis Formula 4 klasē ieņēma 2.vietu un kļuva par Baltijas vicečempionu Formula 4 klasē!

Nākamajā dienā sacensības turpinājās arī formula 2 braucējam Ņikitam Lijcam, kurš iepriekšējā dienā bija ieguvis 1.pozīciju divos braucienos. 3.braucienā latviešu sportists Uvis Slakteris bija veicis uzlabojumus tehnikā un par pirmo vietu notika asa cīņa starp abiem Latvijas sportistiem - Ņikitu un Uvi. Pēdējos apļos Ņikitam tomēr izdevās atrauties un arī 3.braucienā viņš finišēja pirmajā pozīcijā. Tā kā kopvērtējuma rezultāts tika ņemts pēc 3 braucieniem, tad komanda, saudzējot tehniskos resursus, pieņēma lēmumu 4.posmā nestartēt, bet atbalstīt braucējus no krasta.

Kopvērtējumā Ņikita Lijcs ieņēma 1.vietu un kļuva par Baltijas čempionu Formula 2 klasē!

Komandu kopvērtējumā Latvijas komanda ieguva 1.vietu starp Baltijas valstīm!

Šī sezona ir iesākta ļoti veiksmīgi un jau šīs nedēļas nogalē Ņikita Lijcs uzsāks cīņu par Formula 2 titulu pirmajā Pasaules čempionāta posmā Lietuvas pilsēta Kauņā.

Paralēli sacensībām, nedēļas iesākumā uz treniņnometni tika aizsūtīti divi ''Jurmala Racing team'' topošie Formulas piloti - Otto Varkalis un Ivans Astramovičs, kuri trenējas ar Formula Future. Nometne notiek Latvijas pilsētā Alūksnē, kur notiks arī Latvijas čempionāts ātrumlaivām un sacensību uzvarētājam būs iespēja doties uz Pasaules čempionātu St.Peterburgā!