Sestdiena,
2018.gada
26.maijs
Pilsētā
7202

Dienas centrs Ķemeros pastāv jau deviņus gadus


Apskatīt komentārus (1)


23.09.2010

Piektdien, 24.septembrī, plkst.11.00 uz sava darba deviņiem gadiem atskatīsies Jūrmalas dienas centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem, kas atrodas Ķemeros, Dūņu ceļā 2.

Pasākuma programmā ir centra iemītnieku darbu izstāde un koncerts, fotoizstādes „Mēs 2010.gadā” un „4+5” ar atskatu uz centra vēsturi. Pasākumā piedalīsies Sociālās integrācijas valsts aģentūras direktore Regīna Simsone, ilggadējā dienas centra vadītāja Dace Riņķe, Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvaldes vadītāja Laima Grobiņa, jauniešu piederīgie un citi viesi. Pārdomas un savu pieredzi pastāstīs dienas centra apmeklētāji. Sarīkojumu noslēgs svētku koncerts Aivara Brīzes vadībā.

„Jūrmalas dienas centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem izveidots 2001.gadā. Tajā Sociālās integrācijas valsts aģentūra sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi vienlaikus 40-50 cilvēkiem nodrošina sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Šeit tiek veicināta jauniešu sociālo prasmju attīstība, izglītošana par dažādiem sociāliem, ekonomiskiem un politiskiem jautājumiem atbilstīgi katra garīgās attīstības pakāpei, kā arī nodrošināta saturīga brīvā laika pavadīšana. Tas viss sekmē šo jauniešu dzīves kvalitātes celšanos un veicina iesaistīšanos sabiedriskajos procesos,” stāsta Sociālās integrācijas valsts aģentūras dienas centra vadītāja Aiga Hohfelde.

Pakalpojumus dienas centrā personas var saņemt no 16 gadu vecuma, ja dzīvo ģimenē un neapmeklē speciālās izglītības iestādes, arodapmācības vai profesionālās rehabilitācijas centrus.

Deviņos gados centra pakalpojumus saņēmuši 130 cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem. Pašlaik Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvalde šo pakalpojumu piešķīrusi 44 jauniešiem, starp kuriem 19 te uzturas kopš centra pirmsākumiem.

Katru darba dienu ar klientiem nodarbojas sociālā darba speciālisti. Individuālās vai grupu nodarbībās un pārrunās tiek apgūtas sociālās prasmes un izpratne par personīgās higiēnas normām, apģērba kultūru, naudu un tās vērtību, iepirkšanos, telpu uzkopšanu, galda klāšanu, ēdiena gatavošanu un daudz ko citu. Te var iegūt datorprasmes, šūšanu un rokdarbus, kā arī izpausties mūzikā. Centra iemītnieki regulāri piedalās starptautiskajā vizuāli plastiskās mākslas projektā „Es dzīvoju pie jūras” un mākslinieciskās pašdarbības festivālā „Solis”. Līdzdarbojoties dažādos projektos, bijusi iespēja paviesoties līdzīgā centrā Grieķijā.

Pateicoties nodarbībām dienas centrā, vairāki jaunieši kļuvuši patstāvīgi un uzsākuši strādāt – par sargiem, sētniekiem, bagāžas nesējiem, pavāra palīgiem, noliktavas darbiniekiem un citās profesijās.

 

Foto: Sic.gov.lv

  


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt